Spojte se s námi


Evropská liga

AC Milán se vrací do Evropy! Více štěstí už však mít nemohl, třikrát přežil klinickou smrt v penaltovém dramatu

Svět se vrací do normálu! Alespoň ten fotbalový. Částečně. Oba milánské velkokluby totiž budou v základních skupinách evropských pohárů. Inter Milán opět bude hrát Ligu mistrů, AC Milán se po roční pauze vrací do základních skupin Evropské ligy. Více štěstí už však Rossoneri mít nemohli.

Publikováno

dne

Svět se vrací do normálu! Alespoň ten fotbalový. Částečně. Oba milánské velkokluby totiž budou v základních skupinách evropských pohárů. Inter Milán opět bude hrát Ligu mistrů, AC Milán se po roční pauze vrací do základních skupin Evropské ligy. Více štěstí už však Rossoneri mít nemohli.

Zdroj: acmilan.com

AC Milán nebude chybět v základních skupinách Evropské ligy v této sezoně! Rossoneri prošli třemi kvalifikačními koly a mohou se radovat z návratu do evropských pohárů. Poslední předkolo jim však dalo pořádně zabrat.

Do zápasu na půdě portugalského celku Rio Ave vstupoval milánský gigant v roli favorita. Od začátku sice bylo znát, kdo je lepší, ale přesto se Rossoneri stále ne a ne dostat do pořádného tempa, natož svého slabšího soupeře pořádně přehrát. V 51. minutě se však po gólu Saelemaekerse dostalo AC do vedení.

Jenže o to v 72. minutě po krásné kombinační akci soupeře přišlo, prosadil se Geraldes. Do konce základní hrací doby se výsledek nezměnil, šlo se tedy do prodloužení. Hned na jeho počátku však kvůli individuálním chybám dostalo gól a bylo zle.

Milánští se z gólu nějakou dobu vzpamatovávali a nedařilo se jim srovnat. Na poslední chvíli je však zachránil kiks jednoho z hráčů portugalského celku, který zahrál rukou v pokutovém území v nastavení druhé půle prodloužení. Penalty se ujal Calhanoglu a proměnil.

Následovalo penaltové drama. A že to byly nervy! Prvních sedm penalt bylo na obou stranách bez zaváhání, k vidění byl dokonce panenkovský dloubák! V osmém kole ale zaváhal na straně Milána mladík Colombo. První klinickou smrt však AC přežilo, Nelson Monte totiž trefil pouze levou tyč, od níž se míč odrazil do pravé tyče, která nasměrovala merunu pryč od brány.

Druhá klinická smrt přišla v 10. kole, kdy došlo na souboj gólmanů. Donnarumma totiž přestřelil a měl obrovské štěstí, že kolega gólman z portugalského celku jej napodobil. Hned po nich zahodil penaltu také Bennacer, naději Ria Ave však zazdil Geraldes. Vybral sice správný směr, který Donnarumma nevystihl, trefil však pouze tyč.

A protože portugalský celek pohrdal nabízenými šancemi, vymstilo se mu to. Kjaer ve dvanáctém kole proměnil a soupeřovu penaltu následně čapl skvělým zákrokem Donnarumma, který tak zajistil svému týmu postup do základní skupiny Evropské ligy.

Hráči AC Milán se tak mohou radovat, na matný výkon však rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém. Své si k tomu zajisté řekne i Zlatan Ibrahimovič, který ještě stále nemohl nastoupit.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.