Abidal: Někteří hráči nebyli pod Valverdem šťastní a nepracovali dost tvrdě. Ať Xavi ukáže nabídku, kterou jsme mu předložili

Něco shnilého je v klubu katalánském. Mezi vedením Barcelony a hráčským kádrem to vře a důkazem toho byla nedávna roztržka v médiích mezi technickým ředitelem Éricem Abidalem a kapitánem áčka Lionelem Messim. Nejprve se podívejme na interview prvně zmiňovaného pro katalánský deník Sport, ve kterém se pustil do některých fotbalistů a také do Xaviho, jenž údajně žádnou nabídku k trénování nedostal.

Embed from Getty Images

Xavi a jeho možný příchod na lavičku

Xavimu jsme nepředložili žádnou nabídku. A pokud nějakou má, tak ať jí ukáže. V průběhu prvního setkání nás Xavi vyslechl a při dalším nám prezentoval svůj plán. V tisku se pak více než sportovní záležitosti objevily ty politické a já se do politiky nemíchám. Hovořím pouze o fotbale a zajímá mě diskuze o způsobu, jakým trenér pracuje. V médiích se objevilo spoustu věcí, kterých jsme se při našich konverzacích ani nedotkli.

Necítím se špatně kvůli veškerému zamíchání, které se v případě Xaviho objevilo. Já svou práci odvedl. Setkal jsem se s dvěma trenéry a nic se nedostalo ven – a pokud by mělo, musel bych to udělat tak jako tak, jelikož tohle je má práce. Nemůže najmout trenéra, když si s ním ani nepromluvíte. A to, co se dostane ven, se dostane ven tak či tak. Prezidentovi jsem říkal: ‘Jestli chcete, přeruším konverzaci do dvou minut.’ To by byl nejjednodušší způsob.

Je pravdou, že nemá příliš zkušeností a že Barca je jeho domovem. Ví, jak se má pracovat a sdílí pocity s tímto prostředím. Uvědomuje si také, jak by měl vypadat taktický plán. Mohl to být jeho moment, ale také ne. Klub vsadil na Quiqueho Setiéna a podepsal s ním dvouletý kontrakt. Hodně v něj věříme. Xavimu budou barcelonské dveře vždy otevřené. Nevím, jestli zde budu ještě v té době pracovat, ale Barca mu nikdy tyto dveře nezavře.

Embed from Getty Images

Transfery Trincaa a Matheuse Fernandese

U Trincaa jsme byli před konkurencí na přestupovém trhu. Stejné to bylo i u de Jonga. Tito hráči jsou odlišní, ale je velmi jednoduché počkat na to, až hráč ‘exploduje’ a pak jej koupit. Může to být riskantní přestup, jelikož nás stál 31 milionů eur, ale pokud zůstane v Barceloně dalších 10 let, určitě z něj bude levný kup. Máme pro tohoto kluka jasný plán a zbytek ukáže budoucnost. Stejné jsme to měli u Arthura. Urychlili jsme jeho příchod do klubu a udělali krok kupředu.

Celou operaci s Trincaem jsme zrychlili, jelikož později už se mohla zkomplikovat. Ostatní kluby dělají totéž a snaží se urychlit operace na trhu jak to jen jde. Byly zde i další kluby, které měly zájem, což je pozitivní, jelikož pokud se nepřizpůsobí hře v Barceloně, bude mít další možnosti. My jej ale nechceme prodávat a chceme fotbalistům pomáhat růst. Trincao má skvělou kvalitu, dokáže útočit na pokutové území soupeře z druhé vlny a dávat góly. Může nám pomoci.

Matheuse Fernandese jsme sledovali už od okamžiku, kdy měl 18 let a chceme, aby se rychle adaptoval na evropský fotbal. Z tohoto důvodu jsme jej zapůjčili Realu Valladolid. Musí se rozvinout, aby mohl přijít do Barcelony.

Embed from Getty Images

Ernesto Valverde a Quique Setién

Naše oddělení vždy musí splnit své úkoly, protože nikdy nevíte, co se stane. V prvním létě mého zdejšího působení jsme začali pracovat na příchodu trenéra, sbírali data a prezident se rozhodl Valverdemu prodloužit kontrakt. Přijali jsme to, jelikož šlo o rozhodnutí klubu, ale už jsme viděli, že není problém ve výsledcích, nýbrž v interních záležitostech týmu. Nikdy není snadné učinit takové rozhodnutí.

Po utkání s Realem dne 18. prosince jsme ale začali intenzivněji naše úsilí propustit trenéra. Sledoval jsem zápasy a neřešil výsledky, ale hru a na to, jak pracovali hráči, kteří moc nehráli. Soustředil jsem se na takové detaily a mnoho hráčů nebylo spokojeno. Nepracovalo dostatečně tvrdě a rovněž se objevily potíže v komunikaci napříč týmem. Jako bývalý hráč cítím, že došlo i k takovým záležitostem. Řekl jsem klubu to, co si myslím a že musí dojít k nějaké akci.

Setién má barcelonské DNA, pracuje s hráči, kteří neměli příliš šancí si zahrát a chce jim ukázat, že jsou součástí týmu. Komunikace a porozumění jsou nejdůležitějšími věcmi. Tyto vlastnosti učiní tým jednotný a ten pak hraje lépe.

Embed from Getty Images

Prodloužení smlouvy pro Lionela Messiho

Leo nám může říct, že s námi zůstane, ale existuje pár detailů, které se musí projednat. Hovořím o smlouvě na dva, tři i více let. Jednání začal prezident Bartomeu s Óscarem Grauem (výkonným ředitelem klubu, pozn. přek.) a jejich ideou je podepsat dlouhodobý kontrakt namísto obnovování jednoho každý rok. Jsem optimistou. Máme nejlepšího hráče na světě a nemůžeme jej ztratit.

Podle mého je zde Messi šťastný a užívá si hru. Svou nejlepší úroveň dokazuje pokořováním nových rekordů a my chceme, aby byl i nadále šťastný. Proto potřebujeme přivést skvělé hráče a každým rokem vylepšit tým, abychom mu dali šanci získat více trofejí. Pokusíme se to dělat správným způsobem a já věřím, že se s Leem domluvíme na dohodě. On ví, že jej Barcelona potřebuje.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Vémola by si v UFC neškrtl, sám to ví, říká Attila Végh. Promluvil i o odvetě či titulu v Oktagonu

Karlos Vémola před zápasem s Attilou Véghem neustále mluvil o svém návratu do UFC. Víceméně na tom postavil i promo, když tvrdil, že výhra nad bývalým šampionem Bellatoru by jej tomu mohla přiblížit. Végh má ale v celé věci jasno. Rozpovídal se znovu také o možné odvetě.

Slavia Praha vs. Sigma Olomouc: Preview a tipy na sázení

Jedním ze šlágrů 15. kola Fortuna ligy bude beze sporu zápas první Slavie Praha se čtvrtou Sigmou Olomouc. O favoritovi utkání je samozřejmě jasno, Hanáci však nebudou chtít dát body zadarmo. Jak zápas dopadne a na co vsadit?

Neuvěřitelná smůla! Václav Černý hrál ve skvělé formě, ale přetrhl si křížový vaz. Jak dlouho bude chybět?

Obrovská smůla znovu potkala rodáka z Příbrami. Těžká zranění znatelně přibrzdila slibně rozjetou kariéru Vaška Černého v Ajaxu, po restartu v Twente se dostával do výborné formy, ale přišlo další vážné zranění.