Živé výsledky
  • MNS
    MNS
    SER
    SER
  • BRE
    BRE
    AKT
    AKT
  • AUD
    AUD
    DIN
    DIN
  • MJA
    MJA
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    CEL
    CEL
  • HAP
    HAP
    CRV
    CRV
  • LEV
    LEV
    KAI
    KAI
  • SPA
    SPA
    LYO
    LYO
  • OLY
    OLY
    NEC
    NEC
  • Uni
    Uni
    BOD
    BOD
  • DIN
    DIN
    ZAL
    ZAL
  • SHR
    SHR
    EGN
    EGN
  • LAR
    LAR
    TBI
    TBI
  • BRA
    BRA
    MIT
    MIT
  • AUS
    AUS
    ZNK
    ZNK
  • MET
    MET
    Fen
    Fen
  • Val
    Val
    MAL
    MAL
  • SFK
    SFK
    PSV
    PSV
  • SCP
    SCP
    Sea
    Sea
  • AJA
    AJA
    BRO
    BRO

Zamíří Červ po konci MS do Evropy? Záložníka Plzně vábí Udinese i Espanyol

Zamíří Červ po konci MS do Evropy? Záložníka Plzně vábí Udinese i Espanyol
Foto: FC Viktoria Plzeň

Lukáš Červ by si mohl v létě vyzkoušet první zahraniční angažmá. O pětadvacetiletého záložníka Viktorie Plzeň je zájem v Evropě a podle nejnovějších informací jej sledují Udinese a Espanyol. Problémem by aktuálně měla být cenovka, kterou Západočeši za hráče požadují.

  • O Lukáše Červa je zájem napříč Evropou
  • Hráče sledují Udinese a Espanyol
  • Dohodne se některý klub s Plzní?

Červ by mohl odejít do zahraničí

Dvě a půl sezony má za sebou Lukáš Červ v dresu plzeňské Viktorie. A jak se zdá, do další už nastoupit nemusí. Reprezentační záložník by mohl konečně okusit zahraniční angažmá a dokonce by se mohlo jednat o poměrně prestižní adresy.

Novinář Rudy Galetti informuje o tom, že hráče sledují italské Udinese a španělský Espanyol. Zatím nemělo dojít na jednání s klubem, Viktoria má dle jeho zdrojů požadovat šest milionů eur. Tato suma ale vzhledem k nákupům na domácí scéně působí až směšně.

Viktoriáni díky silnému majiteli nemusí prodávat a bylo by překvapivé, pokud by za takovou částku prodali jednoho z nejdůležitějších hráčů, který navíc nosí i kapitánskou pásku. Přestup by se mohl udát jedině v případě, kdy by na něj hráč sám tlačil. Teprve v dubnu přitom prodlužoval smlouvu do léta roku 2029.

Statistiky Červa v Plzni

V dresu Viktorie dosud Červ nastoupil do 124 zápasů, ve kterých se osmkrát gólově prosadil a asistoval na dalších 13 branek. V jejím dresu si zahrál dvakrát Evropskou ligu, jednou Konferenční ligu a zúčastnil se i kvalifikace Ligy mistrů.

Díky výkonům v Plzni debutoval v červnu roku 2024 v reprezentačním dresu a už nyní má na kontě 18 startů, ve kterých dvakrát skóroval. Naposledy jsme jej mohli vidět v základní sestavě na MS proti JAR.

Letní obchody Viktorie Plzeň

Viktoria je před novou sezonou pořádně aktivní. Ještě v závěru května oznámila příchod útočníka Baboucarra Faala z Karpat Lvov, jenž stál 3 miliony eur. Teprve před několika dny dorazil na podobnou částku i záložník Stefan Pirgič z Železničaru Pančevo.

Klub naopak opustil brazilský útočník Ricardinho, kterému skončila smlouva, odešel také Daniel Vašulín, jehož jarní vytížení bylo takřka nulové a nyní bude chtít střílet branky v dresu nováčka ze Zbrojovky Brno.

Zdroj: Rudy Galetti

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Trpišovský je unešený z hvězdy Baníku. Rozdílový hráč s velkou kariérou před sebou, tvrdí

Trpišovský je unešený z hvězdy Baníku. Rozdílový hráč s velkou kariérou před sebou, tvrdí

Nejlepší budoucí brankář světa? Tribuny Spurs Kinského milují, de Zerbi ale odhalil jeho slabinu

Nejlepší budoucí brankář světa? Tribuny Spurs Kinského milují, de Zerbi ale odhalil jeho slabinu

Votroci rozbili prasátko. Do Hradce Králové zamířila posila za dva miliony eur

Votroci rozbili prasátko. Do Hradce Králové zamířila posila za dva miliony eur

Večeře v Chorvatsku a náhlý konec. Šéf České Lípy promluvil o nečekaném odchodu Jarolíma

Večeře v Chorvatsku a náhlý konec. Šéf České Lípy promluvil o nečekaném odchodu Jarolíma