Slavia pouští reprezentanta do Polska. V novém klubu se potká se sparťany i mistrem světa
Slavia podle všeho dokončuje prodej člena širšího kádru české reprezentace, který by měl Eden opustit po dvou letech. Novým působištěm bude polská Ekstraklasa, kde se levý obránce či wingbek potká s bývalými hráči pražské Sparty nebo mistrem světa z Německa.

Slavia podle všeho dokončuje prodej člena širšího kádru české reprezentace, který by měl Eden opustit po dvou letech. Novým působištěm bude polská Ekstraklasa, kde se levý obránce či wingbek potká s bývalými hráči pražské Sparty nebo mistrem světa z Německa.
- Slavia pouští člena širšího kádru české reprezentace
- Fotbalista bude nově působit v polské Ekstraklase
- V týmu potká bývalé sparťany nebo mistra světa z Německa
Pozice hráče na levou stranu, ať už v jakémkoli systému, se ve Slavii řeší od začátku sezony. Po příchodu Davida Juráska má trenér Jindřich Trpišovský hned šest hráčů na jeden post, jejich řady se ale budou před vstupem do jarní fáze ročníku určitě redukovat.
Odchod dalšího jména je veřejným tajemstvím už delší dobu. Dvojnásobný český reprezentant Ondřej Zmrzlý aktivně řeší přesun do Polska. Šestadvacetiletý odchovanec Olomouce sice začal sezonu v základní sestavě, ale velmi brzy z ní vypadl.
Poslední zápas za Slavii sehrál 1. listopadu, kdy na 15 minut naskočil do vítězného duelu s Baníkem Ostrava (2:0). Další starty sympatický blonďák už nepřidá. Podle informací webu isport.cz se blíží jeho přestup do druhého celku polské Ekstraklasy Górniku Zabrze.
V Zabrze hrají bývalí sparťané Sáček a Sadílek
Zmrzlý by v případě dohody hned odletěl s novými spoluhráči na soustředění do Turecka. V týmu slovenského trenéra Michala Gašparíka by Zmrzlý potkal hned čtveřici Čechů. V Horním Slezsku hrají Patrik Hellebrand s Lukášem Ambrozem a zraněným Michalem Sáčkem (dříve Sparta). Novou posilou je navíc další sparťan Lukáš Sadílek. V útoku mužstva z Horního Slezska nastupuje německý mistr světa z roku 2014 Lukas Podolski.
Levý obránce či wingbek, kterého Trpišovský zkoušel i ve středu zálohy, neodcestoval se Slavií na soustředění do španělské Marbelly. Místo toho se aktuálně připravuje s rezervou sešívaných v Nymburce. Odchod Zmrzlého se řeší už delší dobu, na stole měly být nabídky z jeho domovské Sigmy nebo německého Kielu. Všechno ale směřuje k angažmá u našich severních sousedů.
Zmrzlý doplatil na velkou konkurenci
Majitel 167 startů v české nejvyšší soutěži doplatil na velkou konkurenci v sešívaném dresu. Slavia totiž v tomto přestupovém období přivedla vedle reprezentanta Davida Juráska také Hamidoua Kanteho. Na levé straně během podzimu nastupovali Youssoupha Mbodji, Jan Bořil nebo Youssoupha Sanyang. Navíc se postupně uzdravuje i Dominik Javorček.
Když bude mít štěstí, tak může Zmrzlý na konci této sezony oslavit hned dva tituly. Slavia vede Chance Ligu o sedm bodů a polskou soutěž má nadějně rozehranou také Górnik, který má po osmnácti kolech stejně bodů jako vedoucí Plock.
Zdroj: Autorský článek, iSport
-

Chance LigaTohle si dovolit nemůže. Grimaldo neuposlechl Priskeho a následovala hádka
-

Chance LigaJsi spokojenej, Jindřichu? Slavia skončila v poháru a fanoušci opět zuří
-

HokejPech ostře pálí do trenéra Čiháka: Dělal z nás blbce! Musí mít kouč odehráno?
-

Chance LigaTrpišovský chtěl do Slavie přivést držitele Zlatého míče. Myšlenka tam byla, přiznal Nedvěd




