Živé výsledky
  • STU
    STU
    HEA
    HEA
  • KLA
    KLA
    ZAL
    ZAL
  • Vik
    Vik
    HAP
    HAP
  • LAR
    LAR
    CRV
    CRV
  • TBI
    TBI
    SLO
    SLO
  • ARA
    ARA
    SHR
    SHR
  • SAB
    SAB
    KUP
    KUP
  • MJA
    MJA
    LRI
    LRI
  • GOT
    GOT
    LEV
    LEV
  • AGF
    AGF
    POZ
    POZ
  • FLO
    FLO
    DRT
    DRT
  • FEN
    FEN
    ZAB
    ZAB
  • THU
    THU
    DIN
    DIN
  • BIS
    BIS
    GYO
    GYO
  • CAM
    CAM
    BAH
    BAH
  • NEF
    NEF
    BUD
    BUD
  • ATH
    ATH
    ZFK
    ZFK
  • GLT
    GLT
    RIG
    RIG
  • KLA
    KLA
    Lud
    Lud
  • MIT
    MIT
    Zim
    Zim

Sparta řeší další problém. Haraslín nebyl se svým střídáním proti Boleslavi viditelně spokojený, Friis reaguje

Sparta řeší další problém. Haraslín nebyl se svým střídáním proti Boleslavi viditelně spokojený, Friis reaguje
Foto: AC Sparta Praha

Pražská Sparta zvládla utkání s Mladou Boleslaví. Při výhře 2:0 byl nejlepším mužem na place Lukáš Haraslín, který ale nebyl viditelně spokojený se svým předčasným střídáním. Sparta tak řeší další problém. Co na to po zápase pověděl trenér Lars Friis?

  • Sparta porazila Mladou Boleslav 2:0
  • Nejlepším mužem utkání byl Lukáš Haraslín
  • Slovákovi se nelíbilo předčasné stažení ze zápasu

Byl nejlepším hráčem utkání. Zas a znova. Lukáš Haraslín si v této sezoně doslova naložil Spartu na záda a přestože je průběh sezony zatím za očekáváním, tak bez slovenského křídelníka by mohlo být ještě hůř. Svoji extratřídu osmadvacetiletý slovenský reprezentant opět prokázal v neděli odpoledne.

Po půlhodině hry vyslal od postranní čáry svojí slabší levou nohou parádní centr, který za hostující brankáře Mandouse přesně umístil Martin Suchomel. Pro dvaadvacetiletého wingbeka to byla vůbec první branka za první mužstvo Sparty. Haraslín se ve druhém dějství navíc prosadil svojí typickou „obalovačkou“, ale jedenáctou trefu v sezoně mu sebral VAR.

Haraslína vystřídal Andersen

V 73. minutě potom bývalého hráče polské Lechie či italského Sassuola vystřídal středopolař Magnus Kofod Andersen. Dán sice v závěru nahrál Kuchtovi na druhý gól, ale řada fanoušků jeho střídání nepochopila. Spíše tedy stažení skvěle hrajícího Haraslína, který dal navíc při odchodu ze hřiště zcela jasně najevo, že se mu rozhodnutí Larse Friise nelíbí.

„Neviděl jsem žádný problém. Ruku mi podal. Je možné, že vypadal zklamaně, když opouštěl hřiště, ale jsem za to rád. Vypovídá to o jeho správném nastavení,“ vyjádřil se po zápase na tiskové konferenci dánský trenér. Plných 90 minut Haraslín naposledy odehrál 15. března při prohře v Liberci (1:0).

Slovenský reprezentant nehraje celé zápasy

Jinak šel slovenský šikula hned pětkrát ze hřiště předčasně. V pohárovém duelu s Teplicemi potom Letenské zachraňoval brankou v prodloužení jako střídající hráč. Fanoušci i experti nechápali třeba Haraslínův předčasný konec v klíčovém utkání s Plzní. Křídelník z trávníku zmizel už v 67. minutě, kdy hosté vedli 4:2. Utkání tak i skončilo.

Možná i tato vzpomínka mohla vést k negativní reakci při Haraslínově odchodu v utkání s Mladou Boleslaví. Friis ale celou situaci zlehčil slovy, že bychom měli vidět, jak si Slovák vesele zpívá ve sprše. Vše je prý tak, jak to má být. Možná je to tak. Sparta ale určitě není tam, kde má být v tabulce Chance Ligy.

Všechno totiž nasvěduče tomu, že do nadstavby půjdou Letenští až ze čtvrtého místa. Utkání se Slavií, Viktorií Plzeň i Baníkem Ostrava proto sehrají jako hostující mužstvo. Uspět mohou pouze v případě, že bude jejich nejlepší hráč v naprosté pohodě. Na konci svého pobytu v zápase s Boleslaví tak ale Haraslín opravdu nevypadal.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Vystřízlivění na Letné: Fanoušci Sparty vzdávají Ligu mistrů. Tohle Rosického probudí, zní sítěmi

Vystřízlivění na Letné: Fanoušci Sparty vzdávají Ligu mistrů. Tohle Rosického probudí, zní sítěmi

Rodri, klobouk dolů! Zlatý míč za MS 2026 však měl dostat někdo jiný

Rodri, klobouk dolů! Zlatý míč za MS 2026 však měl dostat někdo jiný

„Vypadni ze záběru!“ Trump se nacpal k oslavám mistrů světa, fotbaloví fanoušci zuří

„Vypadni ze záběru!“ Trump se nacpal k oslavám mistrů světa, fotbaloví fanoušci zuří

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?