Živé výsledky
  • COR
    COR
    PAL
    PAL
  • CLB
    CLB
    NYC
    NYC
  • MIA
    MIA
    CHI
    CHI
  • PHI
    PHI
    NYR
    NYR
  • CIN
    CIN
    Van
    Van
  • NER
    NER
    TOR
    TOR
  • CLT
    CLT
    ATL
    ATL
  • INT
    INT
    CRU
    CRU
  • SAO
    SAO
    CAP
    CAP
  • CHA
    CHA
    FLA
    FLA
  • SKC
    SKC
    MIN
    MIN
  • HOU
    HOU
    DCU
    DCU
  • NSH
    NSH
    MTL
    MTL
  • AUS
    AUS
    SEA
    SEA
  • COL
    COL
    DIE
    DIE
  • LAF
    LAF
    RSL
    RSL
  • POR
    POR
    DAL
    DAL
  • SJE
    SJE
    ORL
    ORL
  • LAG
    LAG
    STL
    STL
  • MAL
    MAL
    HIB
    HIB

Sparta využila početní převahu a porazila odvěkého rivala. Slavia navíc přišla o svého klíčového hráče

Sparta využila početní převahu a porazila odvěkého rivala. Slavia navíc přišla o svého klíčového hráče
Foto: AC Sparta Praha

V sobotu večer se na Letné odehrálo 313. derby pražských „S“. Podstatně lépe jej zvládla Sparta, které do velké míry pomohlo zbytečné vyloučení Mojmíra Chytila. Domácí se dvakrát prosadili na startu druhého dějství, konkrétně Jaroslav Zelený a Lukáš Haraslín. Náskok Slavie se tak snížil na deset bodů.

  • El Hadji Malick Diouf kvůli problémům s levým kotníkem musel střídat již v osmnácté minutě
  • Mojmír Chytil obdržel svou první červenou kartu v nejvyšší české soutěži
  • Sparta zdolala odvěkého rivala bez větších obtíží

Lars Friis se rozhodl použít na postu pravého wing-backa od úvodních minut Emmanuela Uchennu, jednu ze zimních akvizic. Nigerijský fotbalista měl za úkol zastavit nebezpečného Dioufa. Po zranění se vrátil Lukáš Haraslín, místo na lavičce náhradníků tak zaujal Albion Rrrahmani.

Domácí vstoupili do zápasu velmi aktivně, první výraznější příležitost byla k vidění již v páté minutě. Míč si po standardní situaci našel v pokutovém území Filip Panák, nicméně jeho hlavička nezamířila do prostoru mezi třemi tyčemi.

Po jednom z nešťastných soubojů s Uchennou si hned v úvodu utkání přivodil zranění levého kotníku El Hadji Malick Diouf, klíčový hráč celku Jindřicha Trpišovského. Dvacetiletý reprezentant Senegalu se to ještě pokusil rozchodit, nicméně ve hře nemohl dále pokračovat. V osmnácté minutě se tak na hrací plochu dostal Ivan Schranz.

Další z klíčových okamžiků přišel ve 27. minutě. Brankář Peter Vindahl si našel střílený centr a dokázal jej zkrotit, Mojmír Chytil celou situaci dohrál a nešťastně kopl dánského gólmana do hlavy. Sudí Karel Rouček nejdříve udělil žlutou kartu, po intervenci VARu ale své rozhodnutí změnil a sešívaní tak dohrávali v početním oslabení.

První střela na bránu přišla až v nastaveném čase prvního dějství. Postaral se o ni skvěle hrající Uchenna, jeho hlavičku dokázal gólman Jindřich Staněk vytáhnout. Míč se ale dostal pouze k Janu Kuchtovi, jenž se nacházel zhruba na úrovni malého vápna. Ačkoliv se v podobných situacích obvykle nemýlí, proti svému bývalému zaměstnavateli se tentokráte neprosadil. Vyzdvihnout musíme skvělou reakci hostující gólmana.

Dva góly Sparty v rychlém sledu

Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu, který jednoznačně vyhovoval celku z Vršovic. Šest minut po změně stran se ale poprvé měnilo skóre. Rohový kop Qazima Laciho si našel nikým nehlídaný Jaroslav Zelený, s jehož prudkou hlavičkou už sešívaní nedokázali nic udělat.

O šest minut později svěřenci Larse Friise přidali druhou branku, tentokráte po obrovské chybě Schranze. Jeho nepřesná přihrávka zamířila jen ke kopačkám Lukáše Haraslína, jenž přízemní střelou na přední tyč překonal bezmocného Staňka.

Zbytek utkání si už domácí dokázali v klidu pohlídat, jedinou kaňkou mohou být drobné zdravotní komplikace Filipa Panáka. Sparta tak zůstává posledním mužstvem, který je v průběhu jarní části Chance Ligy stoprocentní.

Náskok Slavie v čele tabulky se tak snížil na deset bodů. Na stejný rozdíl se v neděli může dostat také plzeňská Viktoria, pokud zvládne svůj duel v Pardubicích. Deset kol před koncem sezony však mají sešívaní všechny trumfy ve svých rukou.

Zdroj: Autorský článek

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení