Živé výsledky
  • NLD
    NLD
    MAR
    MAR
  • Pob
    Pob
    NOR
    NOR
  • FRA
    FRA
    Švé
    Švé
  • MEX
    MEX
    ECU
    ECU
  • Ang
    Ang
    Dem
    Dem
  • BEL
    BEL
    SEN
    SEN
  • USA
    USA
    BIH
    BIH
  • ESP
    ESP
    Rak
    Rak
  • PRT
    PRT
    HRV
    HRV
  • CHE
    CHE
    DZA
    DZA
  • Yun
    Yun
    Hen
    Hen
  • IK
    IK
    Mja
    Mja
  • AUS
    AUS
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    CPV
    CPV
  • COL
    COL
    GHA
    GHA
  • Qin
    Qin
    Sha
    Sha
  • Lia
    Lia
    Cho
    Cho
  • BEI
    BEI
    Sha
    Sha
  • Dal
    Dal
    Wuh
    Wuh
  • TIA
    TIA
    She
    She

Koubek po skalpu Sparty: Mám velikou radost, toužili jsme po výhře možná víc než soupeř. Ten za celý zápas neměl větší šanci

Koubek po skalpu Sparty: Mám velikou radost, toužili jsme po výhře možná víc než soupeř. Ten za celý zápas neměl větší šanci
Foto: FC Viktoria Plzeň

Viktoria Plzeň sice v týdnu ztratila výhru s řeckým PAOKem, avšak v neděli si chuť spravila. Doma porazila pražskou Spartu 1:0 a vyšvihla se na druhé místo v lize. Trenér Miroslav Koubek na tiskové konferenci zářil štěstím a mluvil o způsobu, kterým jeho tým zvítězil a také soupeři, který si nevytvořil pořádnou šanci.

  • Plzeň vyzrála na pražskou Spartu
  • Doma jí porazila 1:0
  • Trenér Koubek byl z výkonu Viktorie nadšený

Viktoria Plzeň ve čtvrtek byla kousek od vítězství v Řecku, kde se postavila PAOKu. V poločase vedla po zásluze 2:0, avšak ve druhé půli nechala hrát soupeře. Tomu pomohlo vyloučení Sampsona Dweha a nakonec z toho byla remíza 2:2. Tu by před utkáním Západočeši brali, po utkání nicméně měla pachuť porážky.

Náladu si tedy chtěli spravit v neděli, kdy do Štruncových sadů přicestoval úřadující mistr Sparta Praha. Ta se v posledních zápasech herně hledá a trápí, což bylo znát i v Plzni. Hráli především domácí, kteří po zmatku v obraně vedli po trefě Prince Adua.

Sparta se na nic nezmohla a gól nevstřelila. Prohrála tak čtvrtý z posledních čtyř ligových zápasů a na rivala ze Slavie ztrácí propastných devět bodů. Navíc se před ní po tomto zápase dostala i samotný Viktoria, jejíž trenér na tiskové konferenci neskrýval nadšený z výkonu i výsledku.

Koubek na tiskové konferenci

„Mám velikou radost, toužili jsme po výhře možná víc, než soupeř. Uspokojuje mě také způsob, jakým jsme k výhře dokráčeli, jakými nástroji se nám to podařilo. Zaprvé aktivita – na Spartu se musí hrát nátlakově, byla jenom otázka, zda jsme schopni to vydržet v náročném programu devadesát minut, toho jsem se trošku obával.

Dávám velký kompliment mužstvu, že to zvládlo v tomhle módu,“ řekl na tiskové konferenci trenér Miroslav Koubek, o jehož konci v klubu se začíná stále více spekulovat i kvůli jeho pokročilému věku. Koubek také promluvil o soupeři, který podle něj neměl větší šanci.

„Sparta za celý zápas neměla větší šanci, my navíc trefili tyč. Museli jsme se ke gólu prokousat, byli jsme nebezpečnější, to asi každý uzná. Musíme se pochválit. Využili jsme rychlý přechod do útoku, hrajeme na rychlostní hroty.

Střed pole máme reprezentační, když tam hrají Červ, Kalvach a Šulc. Naše hra má parametry, zlepšili jsme se po křídlech. Milan Havel hraje výborně, Cadu byl dneska vynikající. Skládá se nám to dohromady, máme zkrátka dobré hráče,“ dodal. Viktoria v týdnu cestuje na sever Čech, v poháru vyzve Ústí nad Labem.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Zatímco Nedvěd ho zpražil, Tvrdík smeká. Boss Slavie promluvil o Krejčího proslovu

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný

Kam zamíří Mahmič z Liberce? Otec hráče prozradil tři možné adresy

Kam zamíří Mahmič z Liberce? Otec hráče prozradil tři možné adresy