Exsparťan Kanga svým gólem udržel naděje CZ Bělehrad na Ligu mistrů. Podívejte se na jeho pumelici
Crvena Zvezda Bělehrad bojuje o Ligu mistrů, nicméně první duel na půdě Maccabi Haify srbskému celku úplně nevyšel. Díky trefě exsparťana Guélora Kangy však stále může pomýšlet na postup do základních skupin.
Srbský velkoklub v minulé sezoně získal další titul a v současnosti bojuje o postup do Ligy mistrů. V posledním kvalifikačním kole se rve s Maccabi Haifou a první duel mu nevyšel dle představ.
Už v 18. minutě šel celek z Izraele do vedení. Nicméně Crvena Zvezda dokázala nejen vyrovnat, ale také otočit. Ve 40. minutě tedy vedla 2:1 a podíl na tom měla bývalá hvězda pražské Sparty.
Gól totiž vstřelil Guélor Kanga, který se prosadil, jak už to od něj čeští fanoušci znají, pumelicí z hranice šestnáctky. Tato branka může být z hlediska celého dvojzápasu zásadní.
Maccabi totiž zápas nakonec vyhrálo 3:2, díky čemuž je blíže postupu. Druhý zápas se ovšem bude hrát v Bělehradě, tudíž budou mít na své straně velkou výhodu v podobě domácích fanoušků.
Kanga navíc v této sezoně v pohárech září. Celkově už dal čtyři góly napříč všemi soutěžemi. V kvalifikačních kolech Ligy mistrů se prosadil dvakrát ve třech duelech. V odvetě by tedy mohl hrát klíčovou roli.
Zdroj: Twitter, UEFA
Diskuse
Mohlo by vás zajímat
Další konec v reprezentaci? Provod může přemýšlet, konec by dával smysl
Pohádkový balík pro Spartu. Rrahmani může odejít do Itálie za 170 milionů
Bořil se opřel do Slavie a slíbil peklo. Takhle se zachovali k legendě, jsem zklamaný
