Živé výsledky
  • CAN
    CAN
    QAT
    QAT
  • GHA
    GHA
    PAN
    PAN
  • Uzb
    Uzb
    COL
    COL
  • Čes
    Čes
    ZAF
    ZAF
  • CHE
    CHE
    BIH
    BIH
  • MEX
    MEX
    KOR
    KOR
  • USA
    USA
    AUS
    AUS
  • SCO
    SCO
    MAR
    MAR
  • BRA
    BRA
    HTI
    HTI
  • TUR
    TUR
    PRY
    PRY
  • NLD
    NLD
    SWE
    SWE
  • DEU
    DEU
    Pob
    Pob
  • ECU
    ECU
    CUW
    CUW
  • Tun
    Tun
    JPN
    JPN
  • ESP
    ESP
    SAU
    SAU
  • BEL
    BEL
    IRN
    IRN
  • URY
    URY
    CPV
    CPV
  • Nov
    Nov
    EGY
    EGY
  • ARG
    ARG
    AUT
    AUT
  • FRA
    FRA
    IRQ
    IRQ

Slavia získává dalšího partnera! Společnost Strive vlastní akademie po celém světě. Co k nové spolupráci řekl Jaroslav Tvrdík?

Slavia získává dalšího partnera! Společnost Strive vlastní akademie po celém světě. Co k nové spolupráci řekl Jaroslav Tvrdík?
Zdroj: SK Slavia Praha

Pražská Slavia oznámila další strategické partnerství. Sešívaní se mohou těšit na spolupráci se Strive Football Group jedná se o společnost, jenž vlastní fotbalové kluby a fotbalové akademie po celém světě. Co je předmětem partnerství? A co řekl šéf Slavie Jaroslav Tvrdík?

Dle vyjádření obou stran to vypadá, že se partnerství netýká financí.Strive Football Group provozuje několik fotbalových akademií pro slavné PSG. Organizace působí hned na třech kontinentech v Severní Americe, v Evropě a Africe.

Také vlastní tři fotbalové kluby. Americké FC Miami City, belgické Royal FC Mandel United a francouzské Grand Genève FC, z kterého se do Česka vydal Abdallah Sima.

Slavii se díky tomu otevírají vrátka k těm nejtalentovanějším hráčům z těchto oblastí. A co z partnerství může mít Strive? Scénářů je několik, buď Slavia bude za spolupráci platit anebo je spolupráce nastavená takovým způsobem, že Strive poskytne vršovickému celku své talenty, kteří se zde budou moci ukázat.

Zpeněžení za talentované hráče by mohlo přicházet hned dvakrát. Nejprve by Strive mohl inkasovat peníze za přesun do Slavie (za výhodnou cenu pro českého mistra) a následně by mohl mít vysoká procenta z dalšího přestupu, jenž by přišel pokud by sešívaní dokázali talent rozvinout a následně prodat dál. Každopádně tohle jsou pouze hypotetické scénáře, spolupráce může být nastavená úplně jinak.

Slova Jaroslava Tvrdíka

Nové partnerství okomentoval pro klubový web šéf Slavie Jaroslav Tvrdík. „Pro nás je zásadní, že se nám podařilo docílit exkluzivního partnerství s organizací, která provozuje několik akademií pro PSG, vlastní profesionální akademie, vlastní fotbalové kluby v USA i Evropě a má desítky skautů v Africe.

Ve Slavii chceme určitě udržet české jádro, doplněné o kvalitní a adekvátní cizince. A to je místo, kde nám partnerství může jednoznačně pomoci. Máme dva hráčské pilíře, na kterých Slavia stojí, a to je český a mezinárodní.

Slavia musí být otevřený klub k oběma těmto pilířům. Musíme splňovat nejpřísnější mezinárodní standard pro působení afrických hráčů u nás. Věřím, že v tomto nám toto partnerství jednoznačně pomůže.“

Management Slavie potvrzuje fakt, že neustále myslí do budoucnosti a rozvíjí klub hned na několika frontách. Samozřejmě je otázkou, kolik hráčů ze Strive Football Group nakoukne do kádru A-týmu a kolik se jich nakonec prodá dál, je však důležité, že nějaký český klub má možnost čerpat prověřené hráče i jinde než na tuzemských trávnících.

Zdroje: SK Slavia Praha, Strive Football Group

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Očekávaná sestava proti JAR: Bez Součka a s dalším velkým překvapením uprostřed?

Očekávaná sestava proti JAR: Bez Součka a s dalším velkým překvapením uprostřed?

Atentát na fotbal! Koubkova nesoudnost po blamáži s JAR vyvolala bouři

Atentát na fotbal! Koubkova nesoudnost po blamáži s JAR vyvolala bouři

Známkování Čechů proti JAR: Trenérův oblíbenec selhal i v roli žolíka

Známkování Čechů proti JAR: Trenérův oblíbenec selhal i v roli žolíka

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Divím se Schickovi, že s reprezentací furt jezdí, tvrdí ostře Rosický

Hradec Králové staví tým pro Evropu, mezeru v obraně má zalepit ex-sparťan

Hradec Králové staví tým pro Evropu, mezeru v obraně má zalepit ex-sparťan