Živé výsledky
  • LAF
    LAF
    RSL
    RSL
  • POR
    POR
    DAL
    DAL
  • SJE
    SJE
    ORL
    ORL
  • LAG
    LAG
    STL
    STL
  • COR
    COR
    PAL
    PAL
  • CLB
    CLB
    NYC
    NYC
  • MIA
    MIA
    CHI
    CHI
  • PHI
    PHI
    NYR
    NYR
  • CIN
    CIN
    Van
    Van
  • NER
    NER
    TOR
    TOR
  • CLT
    CLT
    ATL
    ATL
  • INT
    INT
    CRU
    CRU
  • SAO
    SAO
    CAP
    CAP
  • CHA
    CHA
    FLA
    FLA
  • SKC
    SKC
    MIN
    MIN
  • HOU
    HOU
    DCU
    DCU
  • NSH
    NSH
    MTL
    MTL
  • AUS
    AUS
    SEA
    SEA
  • COL
    COL
    DIE
    DIE
  • MAL
    MAL
    HIB
    HIB

Zachránce Chorý: Nemám strach, že bychom to nedotáhli. Věřím v sílu mužstva

Zachránil bod. Tomáš Chorý šel na hřiště v zápase proti Slovácku v 54. minutě a dostal se do tří slibných šancí. Jednu proměnil v 78. minutě a srovnal na 1:1. O chvíli později mohl rozhodnout, ale minul, a jeho střelu z bezprostřední blízkosti Heča zázračně vyrazil. I kvůli tomu, že jeho spoluhráči také několik slibných šancí neproměnili, Viktoria bere z utkání pouze bod. 

Jak moc vás po takovém utkání mrzí ztráta dvou bodů?

„Hodně, protože jsme chtěli vyhrát. Každopádně po inkasované brance se ukázal charakter týmu. Nesložili jsme hlavy a ještě si vypracovali snad tři vyložené šance, abychom zápas překlopili na naši stranu. To se nám bohužel nepodařilo. Je to jen naše chyba, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce. I přesto ale zvedneme hlavu, máme před sebou další domácí zápas s Teplicemi. Moc dobře víme, co nás čeká.“

Byl největší překážkou výkon brankáře Slovácka Milana Heči?

„Odchytal velmi dobrý zápas, určitě čtyři góly nám chytil.“

Třeba vaši dorážku krátce před koncem utkání.

„Ano. To měl velkou dávku štěstí. Střílel jsem placírkou, trefil jsem ho do nohy. Od ní se míč koulel k Řízkovi (Řezníkovi). Tam nám štěstí vyloženě chybělo, vlastně jsme ho neměli celý zápas. Odnášíme si jen bod, což je škoda. Výkon Heči byl nadprůměrný.

Trenér Vrba říkal, že jste odehráli zřejmě nejpovedenější zápas jara. Souhlasíte s jeho hodnocením?

„Určitě. Celý zápas jsme byli lepším týmem, a pokud se nemýlím, tak kromě jedné chyby Slovácko nemělo vůbec nic. Možná jen jednu hlavičku z boku. Jinak jsme je do ničeho nepustili. Znovu opakuji, že je jen naší chybou, že nedokázali využít naší kvalitní předfinální fázi. Bohužel střelci se neprosadili. Ať já, Krmo (Krmenčík) nebo hromada dalších kluků. Proto jsme nezískali tři body. Jestliže bych měl hodnotit týmový výkon, tak na hřišti každý nechal všechno. Myslím, že to bylo i vidět. Strašně moc jsme chtěli vyhrát, šance jsme měli opravdu velké, ale když nic neproměníme, je to špatný.

Celý druhý poločas jste byli nalezlí na polovině Slovácka a pak jste zničehonic inkasovali po hloupé chybě Matúše Kozáčika. Byla to velká rána?

„Jo, byla to rána do zad. Ale rozhodně nebudu na Kozu házet, že nám pokazil zápas. Jsme jeden tým. Pokud nebudeme táhnout za jeden provaz, nezískáme to, co celou dobu chceme. V této situaci každý v kabině Matúše podpoří a nebude mu sypat popel na hlavu. Takové věci se stávají, chybovat je lidské. Už teď se soustředíme na další utkání.“

Pokud Dukla v pondělí porazí Slavii, získáte titul. Máte v plánu zápas hromadně sledovat? 

„Máme to ve vlastních rukou.Pro nás je důležité, abychom se fyzicky i psychicky nachystali na Teplice. Dali se do kupy a vytvořili si dobrou atmosféru jako v týdnu před utkáním se Slováckem. Pokud k tomu přistoupíme stejně, nemám strach, že bychom to nedotáhli. Věřím v sílu mužstva.“

Diskuse

Mohlo by vás zajímat

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Nečekaný zvrat? Případ Chorý může vyřešit majitel Sparty Křetínský

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Sparta odhalila ceny lístků na Lyon. Fanoušci jsou v údivu: Chcete vydělat na posily?

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Zvrat na Letné! Sparta po nepovedené přípravě jedná, z Polska chce přivést gólové monstrum

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Erik Prekop proti světovým obráncům. Fanoušci v Polsku jsou plní smíšených pocitů

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení

Proč neklapl trvalý návrat Vorlického do Brna? Vedení Zbrojovky prolomilo mlčení