Spojte se s námi


Fortuna liga

Po 13. kole HET ligy se náskok Viktorie Plzeň nadále zvyšuje

Publikováno

dne

Je odehráno 13. kolo nejvyšší fotbalové soutěže HET ligy.

Ve šlágru kola plzeňská Viktoria opět neprohrála, již potřinácté a pokračuje spanilou jízdu tímto ročníkem s náskokem 13-ti bodů na druhou Sigmu Olomouc. Před Slávií jsou již o 14 bodů a před Spartou dokonce o 17 bodů.

Chybí sice ještě 17 kol, tedy možnost 51 bodů zisku či ztráty, ale zdá se neskutečné, že by o titul mohli svěřenci trenéra Vrby přijít.

Zápas se Slávií byl zpočátku taktickou bitvou, kde se však během přibývání minut ukazovala převaha domácích, která vyústila sice v hubené, ale velmi cenné vítězství 1:0. Výběrčí bodů od pražských S, Daniel Kolář stejně jako na Spartě i proti Slávii zajistil 3 body. Slávia zklamala, čekalo se mnohem více aktivity, zanícení a bojovnosti. Stálou a správnou sestavu musí stále hledat.

Sparta na zlínské Letné také neoslnila, ale mohla vyhrát. Ještě v 90 minutě vedla o gól a až v prodloužení, při malém důrazu při bránění o vítězství přišla. Kopaná plná faulů, osobních střetů a nervozity, ale se čtyřmi trefami 2:2, nakonec šťastně nechala bod i domácím. Spartě chyběl Rosický, s jeho přítomností je hra Sparty klidnější a přesnější. Fastav uvítá rád dvoutýdenní přestávku před dalšími boji na třech frontách.

Na Bohemians se hrál dobrý fotbal. Po prvním poločase v režii Sigmy Olomouc a zisku vedení, se ve druhém poločase Klokani vypnuli k výbornému výkonu a zaslouženě vyrovnali 1:1. Kdyby Kabajev proměnil na konci poločasu penaltu, mohli i vyhrát. Doplnili tak příjemný fotbalový měsíc bez prohry. Olomoučtí jsou nadále překvapením letošního ročníku. Výsledky tohoto kola a jejich zisk je drží na druhém místě v tabulce.

Naopak druhé z dosavadních překvapení Slovan Liberec zklamal na hřišti Jihlavy a prohrál s posledním celkem 3:1. Vítězství posunulo Vysočinu až na 12. místo v tabulce. Níže se nyní řadí vesměs týmy z Moravy. Bojovnost i štěstí při zakončení přinesly domácím vytoužené body. Hráči Slovanu, možná unavení po dlouhém pohárovém utkání, nedovedli využít své mírné převahy a nečekaně prohráli.

Teplice splnili roli favorita a přehráli Slovácko. Týmu hostů v sestavě s mnoha mladými, talentovanými hráči a sympatiemi, že často hrají, asi přece jen chybí více zkušeností. Vše může přijít v následných kolech, jen se neusadil  dlouho na dnu tabulky. Na Stínadlech se znovu probudil střelec Vaněček a dvěma góly tvrdil výhru domácích 3:0.

Karviná sahala na vítězství na stadionu pražské Dukly. Vedla 0:2, ale nestačilo to. Domácí dokázali zápas otočit až v posledních 5 minutách a nakonec vyhrát 3:2. Určitě velmi šťastné vítězství hráčů z Julisky a prohra hostů, i pro trenéra Josefa Webera, který byl po rozhodnutí vedení Karviné odvolán. Tým zatím převzal a povede sportovní ředitel Lubomír Vlk. Výkon Dukly ale znovu příliš nepřesvědčil o jejich kvalitní formě.

Do Jablonce přijelo Brno s nulovou bilancí z hřišť soupeřů a s tou také odjelo. Na hřištích soupeře je Zbrojovka naprosto bezzubá a to jí přisuzuje spodní patra tabulky. Branku, která zajistila jabloneckým plný počet bodů vstřelili hned v úvodu utkání 1:0. Poté neproměnil Tecl penaltu a dál se z kopaček domácích nedělo skoro nic. Kladem je neinkasování gólu, ale hosté se prakticky nedostali ani do podobné šance. Měli sice nakonec více ze hry, ale bez účinku.

A post shared by FK Jablonec (@fkjablonec) on

Baník Ostrava, hrající v posledních zápasech ve slušné formě přivítal Mladou Boleslav, která se již s formou také potkává. Prokázala to i v sobotním zápase a odváží si všechny body 0:1 a další posun výše tabulkou. Problém v obraně zacelili Magerou, který svůj úkol kvalitně splnil. Neprosadil se ani Milan Baroš, ač byl opět nejlepším z domácích. Doma by měl Baník před hustou kulisou diváků vyhrávat, aby mu nebylo souzeno dno tabulky.

Nyní čekají kromě reprezentantů 2 týdny volna, pak již jen 3 kola do konce podzimní části ligy. Mezi prvním a ostatními celky vzrostla propast, ale do pohárů jsou volná i další místa.

O ty bude jistě stále bitva s dobrými výkony na trávnících. A výtah ze spodních pater budou chtít určitě využít i celky tam zatím uvězněné. Tak do toho.

Reklama

Oblíbené