Spojte se s námi


Fortuna liga

Zvučná posila pro Zbrojovku! S návratem mezi elitu má pomoci hráč se zkušenostmi z Francie či Německa

Zbrojovka Brno to s návratem mezi elitu myslí skutečně vážně. Do svých řad totiž přivedla zkušeného Simona Faletteho, jenž má zkušenosti z Francie či Německa. S klubem podepsal smlouvu do konce sezony s možností využití opce.

Publikováno

dne

Zbrojovka Brno to s návratem mezi elitu myslí skutečně vážně. Do svých řad totiž přivedla zkušeného Simona Faletteho, jenž má zkušenosti z Francie či Německa. S klubem podepsal smlouvu do konce sezony s možností využití opce.

Po podzimní části sezony se Zbrojovka Brno nachází v tabulce Fortuna národní ligy na pátém místě se ziskem 25 bodů. Na třetí místo, které zaručuje účast v baráži o Fortuna ligu, však ztrácí pouze jeden bod.

Tým z druhého největšího města České republiky by se nepochybně rád vrátil mezi elitu. Trenéru Tomáši Poláchovi by k tomu mohl pomoci také zkušený obránce Simon Falette.

Zahraniční zkušenosti

Dvaatřicetiletý stoper má zkušenosti z Francie, Německa či Turecka. Oblékal dres Mét, Brestu, Frankfurtu nebo Fenerbahce. Naposledy nastupoval v Hataysporu, jenže v létě minulého roku mu vypršela smlouva a od té doby je bez angažmá.

Během své kariéry získal jednu trofej, a to když v Německu opanoval společně s Frankfurtem tamní pohár. Kromě toho se může pyšnit také semifinálovou účastí v rámci Evropské ligy.

„Jsem šťastný, že tu můžu být a hrát. První dojmy jsou skvělé, tým mě přijal dobře, jen město jsem zatím nestihl ještě příliš poznat. Fyzicky se cítím dobře, ale nějakou dobu jsem nehrál soutěžní zápasy, takže vím, že se potřebuju s týmem ještě víc sehrát,“ prozradil pro klubový web.

Během své kariéry nasbíral také sedmnáct startů v dresu národního týmu Guinei. Mimo jiné si zahrál i na Africkém poháru národů v roce 2019, v osmifinále ale Guinea nestačila na hvězdné Alžírsko.

„V Simonovi jsme získali velmi zkušeného hráče, který je schopen nastoupit na pozicích levého stopera a levého obránce. Jsme přesvědčeni, že nám může na těchto postech okamžitě pomoci,“ prozradil na adresu nové posily sportovní ředitel Zdeněk Psotka.

Zdroj: FC Zbrojovka Brno

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.