Zvrat ve Skotsku! Kamara střídal v poločase, Celtic ovládl Old Firm a je na prvním místě. Pomohla i magická atmosféra

Skotská Premiership nabídla jedno z nejvíce sledovaných derby na světě. Takzvané Old Firm derby se odehrálo na půdě Celtic Parku a domácí se s Rangers nemazlili. Zápas vyhráli jednoznačně 3:0 a poskočili na první místo v ligové tabulce.

Celtic se v minulé sezóně po 9 letech musel smířit s druhým místě a v boji o titul se sklonil před svým městským rivalem Rangers FC. Tuhle sezónu měli Rangers slušně nakročeno k obhajobě, jenže se zdá, že efekt Stevena Gerrarda vyprchal.

Bývalý manažer skotského celku, který během svého působeni nevyzrál ani na Slavii, ani na Spartu, se vydal hledat štěstí do Premier League, kde trénuje Aston Villu. Jeho žezlo přebral bývalý hráč Rangers a legendární Nizozemec Giovanni van Bronckhorst.

Jenže pod jeho vedením The Gers nešlapou tak jako dřív. Z posledních 5 ligových duelů vyhráli pouze 2x a toho využil Celtic.

Ve vzájemném souboji skotských gigantů rozhodl o celkovém výsledku už první poločas. Dvě branky vstřelil japonský fotbalista Reo Hatate, prestižní server WhoScored mu za jeho výkon udělil rating 9,4.

Tzv. gól do kabiny vstřelil ve 44. minutě Liel Abada, gólovou asistenci si připsal skvělý Hatate.

Zápas naopak nevyšel Glenu Kamarovi a nezazářila ani posila z Manchesteru United Amad Diallo. Oba byli vystřídáni v poločase, Kamara dostal od WhoScored známku 6,17 a Diallo ještě horší 5,53.

Atmosféra v Celtic Parku

Celý zápas se nesl v duchu senzační atmosféry, která domácí borce doslova tlačila za vítězstvím. Už když před zahajovacím hvizdem rozhodčího spustil Celtic Park slavné „You’ll Never Walk Alone“, tak bylo jasné, že Rangers FC nebudou mít snadný úkol. Podívejte se sami!

Celtic (57 bodů) se v tabulce dostal před Rangers (56 bodů), ale rivaly od sebe dělí pouhý bod. Do konce soutěže zbývá 9 kol a klíčovým zápasem bude odveta v Old Firm na půdě Ibrox Stadium, ta je na pořadu dne až v předposledním kole skotské Premiership.

Zdroje: Livesport, Celtic TV, Paul Dalgish, WhoScored