Spojte se s námi


Fotbal

Zůstane Guardiola v Manchesteru City? Předseda klubu promluvil o tom, čemu se chtějí všichni trenéři vyhnout

Zůstane Pep Guardiola v Manchesteru City? To je otázka, kterou v současné době řeší nejen fanoušci slavného anglického klubu, ale také drtivá většina světových médií. O aktuální situaci každopádně promluvil předseda organizace Khaldoon Al-Mubarak.

Publikováno

dne

Zůstane Pep Guardiola v Manchesteru City? To je otázka, kterou v současné době řeší nejen fanoušci slavného anglického klubu, ale také drtivá většina světových médií. O aktuální situaci každopádně promluvil předseda organizace Khaldoon Al-Mubarak.

V létě roku 2016 skončil na lavičce Manchesteru City trenér Manuel Pellegrini a na jeho místo přišel Pep Guardiola. Ten měl za sebou úspěšná angažmá v Barceloně i Bayernu Mnichov a fanoušci věřili, že se stane ikonou.

Dnes je to již takřka osm let, co Guardiola v klubu působí a dá se rozhodně říci, že splnil očekávání. Možná je i předčil, protože během svého působení sbíral trofeje jako na běžícím páse.

Šestkrát vybojoval titul v Premier League, dvakrát FA Cup, čtyřikrát ligový pohár, ve dvou případech Community Shield, jednou Ligu mistrů, evropský Superpohár a MS klubů.

Jenže tyto krásné časy dost možná v relativně krátkém časovém horizontu skončí. Španělský stratég má v anglickém velkoklubu smlouvu do konce června roku 2025. Co se ale týče jejího prodloužení, má Guardiola blíže spíše k odchodu, než k setrvání v Manchesteru.

To ostatně sám Guardiola nedávno přiznal. „Realita je taková, že mám blíže k odchodu než k setrvání. Mluvili jsme s klubem, moje emoce chtějí abych neodcházel. Zůstanu i v příští sezoně a během ní si znovu promluvíme. Ale osm nebo devět let? Uvidíme…“ řekl Guardiola na tiskové konferenci po posledním zápase v rámci této sezóny Premier League.

Zůstane Guardiola v Manchesteru?

Jaká tedy bude Guardiolova budoucnost, to je zatím otázkou. Bližší informace neprozradil ani předseda klubu Khaldoon Al-Mubarak, který bude se současným lodivodem Citizens jednat právě o budoucnosti.

„Tento rozhovor jsme vedli už mnohokrát. Pep byl vždy plně oddaný tomuto klubu, plně oddaný každé smlouvě, kterou s námi podepsal. Rozhodnutí o jeho budoucnosti uděláme společně. Nepochybuji o tom, že najdeme – jako vždy – správné řešení, které bude vyhovovat jemu i nám,“ řekl Al-Mubarak, jehož slova ocitoval deník The Mirror.

Předseda Manchesteru City dále podotknul, že nedokáže slovy vyjádřit, co Guardiola celé organizaci dal a přinesl. Podle Al-Mubarak změnil celý anglický fotbal. Existuje však jedna věc, které se podle něj chtějí všichni trenéři vyhnout.

„Jednou z věcí, které se vždy chcete vyhnout, je sebeuspokojení. Nikdy nechcete být spokojení. Chcete si udržet hlad. V příští sezoně si chceme znovu dojít pro treble. A vyhrát Premier League pětkrát v řadě? Bezpochyby to chceme. Poví vám to úplně každý v klubu – vedení, trenéři, hráči,“ uvedl.

Zdroj: Manchester City, The Mirror, The Independent, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.