Spojte se s námi


Fortuna liga

Zraněný Durosinmi? Šádek musel být na Tvrdoně na**anej, říká Folprecht

Dlouho nevděčná pozice dvojky, pak konečně šance, dvě chyby a zranění spoluhráče. Marián Tvrdoň má za sebou víkendový zápas hrůzy, v Liberci se podepsal pod prohru Plzně 0:3 a ukončil podzimní část sezóny Rafiu Durosinmimu.

Publikováno

dne

Dlouho nevděčná pozice dvojky, pak konečně šance, dvě chyby a zranění spoluhráče. Marián Tvrdoň má za sebou víkendový zápas hrůzy, v Liberci se podepsal pod prohru Plzně 0:3 a ukončil podzimní část sezóny Rafiu Durosinmimu.

Návrat Plzně na fotbalové trávníky po říjnové reprezentační pauze měl nejhorší možný průběh. Viktoria cestovala do Liberce, kde v předchozím kole tamní Slovan vedl 2:0 nad Slavií. Sešívaní nakonec vyhráli 3:2.

I proti Plzni šli Severočeši již v první půli do vedení, konkrétně slavil Slovák Lubomír Tupta. Další rána pro Plzeň přišla pár minut po výměně stran, kdy po srážce s Mariánem Tvrdoněm musel střídat Rafiu Durosinmi.

Slovenský gólman chyboval při úvodním gólu a zjevně s ním zamávalo i zranění spoluhráče. V 67. minutě totiž špatně vyběhl na centr Tupty a Luka Kulenovič už pak měl snadnou práci. Zápas skončil 3:0.

Více než ztráta tří bodů ale fanoušky i trenéra Plzně naštvalo zranění Durosinmiho. Jak klub informoval na sociálních, Nigerijce čeká operace a minimálně do konce tohoto kalendářního roku si nezahraje.

„Kdyby to byly postranní vazy, může to být jen na čtyři pět měsíců. Ty se většinou neoperují, jenže tady Plzeň o operaci informovala,“ řekl v pořadu Kudy běží zajíc Zdeněk Folprecht.

Gólman Tvrdoň se do brány dostal kvůli zranění Jindřicha Staňka před reprezentační pauzou. Navíc jen pár týdnů poté, co vedení Plzně pustilo na hostování do Bohemians dvojku Martina Jedličku.

„To je taková smůla. Šádek musí být tak hrozně na**anej. Pokazil jim zápas a ještě zranil jejich nejlepšího hráče a největší exportní zboží,“ pokračoval bývalý hráč Sparty či Liberce.

Tvrdoň na druhou stranu rozhodně nebyl v lehké pozici. V podstatě celou sezónu nechytal a najednou naskočil v Liberci. Byť je variantou dát šanci mladému Viktoru Baierovi, v Záhřebu to bude ještě na zkušenějším Slovákovi.

„Vybíhal do nesmyslného balónu, byla to taková malá tragédie pro Mariána,“ dodal k zákroku na Durosinmiho Folprecht.

Zdroj: Kudy běží zajíc, Fortuna liga

Reklama

Oblíbené