Reklama

Zpověď fanouška, který vtrhl do Wembley: Pořadatelé brali za vpuštění úplatky. Dovnitř mohlo vtrhnout tak 15 tisíc lidí

Před několika dny okořenilo ve špatném slova smyslu závěrečné utkání EURO chování anglických fanoušků. Ti přidali k tradičnímu bučení při hymnách i drastické vtrhnutí na stadion. Jednoho z výtržníků pod podmínkou anonymity vyzpovídalo anglické médium talkSPORT.

Svět obletěly již během probíhajícího finále evropského šampionátu záběry mas anglických fanoušků bez zakoupených vstupenek snažících se vtrhnout do útrob Wembley. Jak se takový skandál může stát? Zákulisí vtrhnutí poodkryl jeden z účastníků.

“Hned po zápase s Dánskem jsme s kamarády věděli, že se na Wembley musíme dostat. S nebo bez lístků,” popisoval zrod nápadu fanoušek Albionu. “Nejprve jsme poohlídli turnikety. Bylo v plánu se na stadion dostat přes ně.”

Z fanouškova příběhu vyplývá, jak moc stojí celý organizace na jednom člověku. “Přišli jsme a zeptali se jednoho z pořadatelů, zda můžeme dál bez vstupenek, když mu zaplatíme. Poslal nás k bráně K,” popisoval cestu na stadion.

“Tam jsme slyšeli, jak na sebe pořadatelé pokřikují ‘Kolik jsi dnes vydělal? Já teď dostal od čtyřčlenné skupinky 800 liber,” odhalil anonym jeden ze způsobů nelegálního průniku.

“Byly tam nepoužívané dveře. Lidi na ně bouchali a v momentě kdy je pořadatel zevnitř otevřel se tím směrem začaly hrnout stovky lidí. Byl to chaos, ale nikdo se nezranil,” sdílel výtržník svou cestu na stadion.

“Kamarádů nás šlo dohromady devět a jen jeden se nedostal dovnitř. Mluví se minimálně o 7 tisících, ale ani bych se nedivil, kdyby na se na stadion dostalo 15 tisíc lidí bez vstupenek,” ukončil rozhovor informacemi o počtu “černých pasažérů” na stadionu.

Použité zdroje: talkSPORT

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené