Spojte se s námi


Fortuna liga

Žolík, posila i české stálice. 5 klíčových hráčů Plzně v nové sezóně

Viktoria Plzeň v uplynulé sezóně šokovala pražské celky a získala ligový titul. Nyní Západočechy čeká kvalifikace Ligy mistrů a pak trnitá cesta za obhajobou. Kteří hráči budou hrát rozhodující roli?

Publikováno

dne

Viktoria Plzeň v uplynulé sezóně šokovala pražské celky a získala ligový titul. Nyní Západočechy čeká kvalifikace Ligy mistrů a pak trnitá cesta za obhajobou. Kteří hráči budou hrát rozhodující roli?

Jindřich Staněk

Jean David Beauguel góly střílel, Staněk jich spoustu vychytal. Hostování v Českých Budějovicích mu prospělo a dobré výkony podával i v Plzni. Ne nadarmo se spekuluje o přestupu za lepším, reprezentační gólman výkonem vyhrál řadu zápasů. A Michal Bílek ho bude potřebovat i letos.

Lukáš Hejda

Poslední sezóna pro něj byla možná tou nejlepší, mezi stopery Fortuna ligy se řadil k absolutnímu stropu. Letos na něm bude obrana stát, zvlášť pokud se Viktoria dostane do pohárů. Přestože to u obránců není klíčový faktor, pro tým je důležitý i díky produktivitě ze standardních situací.

Lukáš Kalvach

Trochu nedoceněný defenzivní záložník je oporou z několika faktorů. Jednak drží střed pole, je spolehlivý do defenzivy, jeho hlavní silou je však zahrávání standardních situací. Kope je přesně a s dobrou razancí, i u něj je ale ještě ve hře kariérní posun do lepší ligy. Pokud chce Plzeň do pohárů, musí ho udržet!

Tomáš Chorý

Útočník číslo dva, říká se mu supernáhradník, po konci Beauguela ale určitě bude často nastupovat v základu. Devatenáct gólů se nenahradí jen tak a Chorý se na špici útoku vždy bude neúnavně prát. A góly dávat umí, jeden ze svých nejdůležitějších vstřelil na jaře Slavii.

Cadu

Překvapivé jméno, avšak jestli se Cadu chytne, může Plzni vytrhnout hned několik trnů z paty. Zahraje totiž na obou krajích obrany, přičemž na pravé je otázka, jak na tom bude Radim Řezník. Případě zahraje i na křídle, kde po odchodu Jana Sýkory vznikla díra. Šikovný Brazilec se o čas na hřišti bát nemusí.

Zdroj: FC Viktoria Plzeň

Reklama

Oblíbené