Reklama

Znepokojení v Itálii! Svaz chce, aby všichni hráči první a druhé ligy byli očkovaní, většina nemá ani první dávku

Italská fotbalová federace má jasný a zcela pochopitelný cíl. K jeho splnění ale není úplně blízko. Motivace je zřejmá, vyhnout se odkládaným zápasům či šíření koronaviru. Stihne se vše do začátku sezony?

Již za měsíc bude odstartována nová sezony italské Serie A, fotbalová federace však nemá zrovna mnoho důvodů k radosti.

FIGC, jak zní zkratka italského svazu, totiž chce zavést povinné očkování proti koronaviru pro všechny hráče první i druhé nejvyšší ligy, tedy Serie A i Serie B.

Dle Il Corriere dello Sport se FICC snaží o to, aby všichni hráči podstoupili očkování ještě před začátkem sezony, jenže to zřejmě není úplně reálné.

Jisté je prozatím pouze to, že očkování zajisté stihnou italští reprezentanti, kteří se zúčastnili Eura. Fiorentina, AS Řím a Sampdoria Janov již očkování zahájily, Lazio a několik dalších klubů o tom teprve uvažují.

Aktuální stav není zrovna lichotivý. Převažuje totiž počet hráčů, kteří ještě nedostali ani první dávku vakcíny.

Dost možná i to je důvodem, proč nyní musí řešit problémy spojené s koronavirem například Spezia, kde bylo pozitivně testováno 10 členů mužstva, včetně realizačního týmu.

FIGC přitom chce pouze předejít právě situacím, jaké nyní musí řešit Spezia, či odkladům zápasů, které pak velice narušují průběh soutěží a dá se říci, že mají negativní vliv na regulérnost.

Nelze se tedy divit velkému znepokojení, které na svazu panuje.

Zdroj: Il Corriere dello Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené