Reklama

Změna pravidel kvůli Kamarovi! Ve Skotsku se bude za rasismus pykat až rok

Kauzy ohledně Glena Kamary hýbou fotbalovým světem. Ve Skotsku i právě kvůli jeho případu mění tresty za rasismus. Hříšník, který bude na hřišti rasisticky urážet jiného fotbalistu, si může nově odnést až roční trest.

Skotská fotbalová asociace oznámila nový disciplinární řád, ve kterém se hojně řeší rasismus. Hráč, který bude usvědčen z rasistického či homofobního jednání může dost i roční trest.

Úprava řádu má svůj důvod. Ve Skotsku se již delší dobu řeší Glen Kamara, který měl být v utkání se Slavií rasisticky uražen Ondřejem Kúdelou. I když nebyl žádný důkaz, hráč Slavie obdržel desetizápasový trest.

„Náš antidiskriminační plán byl právě schválen. Obsahuje 40 různých inovací, který bychom rádi zavedli. Celé to začalo aférou s Glenem Kamarou. Na jaře jsem se sešli na jednání, kde jsem se chtěli podívat na pravidla kolem diskriminace na hřišti.

Pravidla se budou zpřísňovat, už to celé finalizujeme. V zásadě jde o to, že za rasismus a homofobii na hřišti bude minimální trest desetizápasový distanc, horní hranicí bude ale až roční trest,” řekl webu Herlad Scotland svazový manažer pro diverzitu a inkulzi David McCardle.

Skotsko chce jít tímto příkladem, tresty budou nejpřísnější v Evropě. Nyní je otázkou, zda se budou přidávat i ostatní země.

Rasismus je potřeba vymýtit, to se ale téměř jistě nikdy zcela nepovede. Takové tresty jsou správné, je ale nutné, aby byl daný čin prokázán. V opačném případě je takový trest pro hráčovu kariéru likvidační a může se snadno zneužívat.

Zdroj: Sport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené