Reklama

Změna formátu a žádné zelené dresy. Serie A chystá revoluci

Italská nejvyšší soutěž se bude v příští sezoně připravovat na změnu pravidel, která nejenže zabrání „maskování hřištěm“, ale také v této sezoně trochu okoření boj o postup a sestup. Pojďme si tedy projít chystané změny pravidel od sezony 2022/23.

Jako první se přísně zakazuje nošení zelených dresů. V uplynulé sezoně se tento „problém“ týkal hlavně fotbalistů Sassuola, kteří mají ve svém logu zelené mnoho, a Lazia Řím, které do venkovních zápasů nastupovalo ve světle zelené.

Aktuálně ještě neznáme všechny dresy účastníků Serie A v sezoně 2021/22, nicméně zelená barva opět dominuje pouze u hráčů Sassuola (a gólmanů Juventusu). Tým ze severu Itálie tak zřejmě bude muset alespoň částečně změnit svou identitu do ročníku 2022/23.

Další změnou pak je snížení počtu účastníků na 18 a přidání play-off a play-out na závěr sezony. Aktuálně má italská nejvyšší soutěž 20 účastníků, což znamená, že sice sestoupí trojice nejhorších, ale ze Serie B půjde nahoru pouze jeden tým.

A pokud se tato situace bude opakovat každou sezonu, bude velmi náročné se po sestupu vrátit opět do nejvyššího patra. I proto bude klíčové se v příštím roce udržet.

A pak je tu kouzlo vyřazovací části, která má být přípravou na změnu pravidel v Lize mistrů od roku 2024. Právě play-off je něčím, co mnozí milují a mnozí nesnáší. Nejlepší tým může prohrát s posledním postupujícím a po dominanci v celé základní části balit kufry na dovolenou. Zároveň vše může být rozhodnuto v posledním zápase roku, a to dokonce vzájemném.

Jak moc velký vliv bude mít změna pravidel na italskou ligu, to se dozvíme nejdříve za dva roky. Teď můžeme maximálně čekat a tipovat, jak to tedy celé dopadne.

Zdroj: football-italia

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené