Spojte se s námi


Fotbal

Zlomí Casemiro prokletí? Brazilcům na Old Trafford pšenka zrovna nekvete. Jak si v Manchesteru United vedli jeho předchůdci?

Casemiro už je hráčem Manchesteru United. Jedná se o velkou posilu. Příchod se navíc upekl velmi rychle a také nečekaně. Nicméně Brazilcům se v dresu Red Devils příliš nedaří. Bývalý hráč Realu Madrid bude již osmým Brazilcem, který se na Old Trafford představí. Jak si jeho předchůdci vedli?

Publikováno

dne

Casemiro už je hráčem Manchesteru United. Jedná se o velkou posilu. Příchod se navíc upekl velmi rychle a také nečekaně. Nicméně Brazilcům se v dresu Red Devils příliš nedaří. Bývalý hráč Realu Madrid bude již osmým Brazilcem, který se na Old Trafford představí. Jak si jeho předchůdci vedli?

Manchester United běžně skládá národnostně pestrý tým. Nicméně hráči z Jižní Ameriky obecně na Old Trafford příliš často nechodí. Například Casemiro, nová hvězdná posila, je teprve osmým Brazilcem, který se v nejúspěšnějším anglickém klubu představí.

Kléberson

Vůbec prvním „kanárkem“ v dresu Red Devils byl Kléberson. Ten se klubu upsal v roce 2003 poté, co s Brazílií vyhrál mistrovství světa v roce 2002. V záložní řadě měl nahradit Juana Sebastiana Verona, který se neprosadil dle představ. Jenže hned ve druhém duelu se zranil a to poznamenalo celé jeho angažmá.

Kléberson sice s Manchesterem United vyhrál FA Cup, nicméně celkově v klubu vydržel jen dva roky, během nichž zvládl odehrát pouze 30 zápasů. V těch vstřelil 2 góly a připsal si 5 asistencí. Aby toho nebylo málo, z nezdařeného působení na Old Trafford se už nevzpamatoval.

Ve zbytku kariéry si už za žádný větší evropský klub nezahrál. Odešel do Besiktase, odkud posléze zamířil zpět do Brazílie.

Anderson

Druhým Brazilcem, který na Old Trafford zamířil, byl záložník Anderson. To se psalo léto 2008. V téže roce mimo jiné velký talent získal ocenění Golden Boy pro nejlepšího fotbalistu do 21 let. Do Manchesteru United přišel z Porta.

Oproti Klébersonovi zanechal na Old Trafford mnohem výraznější stopu. Nikdo z Brazilců neodehrál za Red Devils více zápasů než on. Když byl ve formě, bavil fanoušky. Měl vynikající techniku, byl skutečně kreativní a velký showman.

Měl zkrátka vše pro to, aby se stal legendou. Jenže začalo se mluvit o špatné životosprávě, která šla ostatně někdy i vidět na pohled. Špatná kondice, nestabilní forma a četná zranění také ničemu nepomohly.

Celkově však na Andersona nikdo na Old Trafford nemůže vzpomínat ve zlém. Za Manchester United odehrál 181 zápasů, čtyřikrát vyhrál Premier League, jednou Ligu mistrů či MS klubů. Celkem získal 10 trofejí, vstřelil 9 gólů a přidal 21 asistencí.

Poté už se nikde pořádně neprosadil. Svůj potenciál nikdy nenaplnil. Ve 31 letech ukončil kariéru. Jaká to škoda.

Fabio a Rafael Da Silva

Populární dvojčata, která mohla za svůj celek položit život. Jenže jejich křehkost a posléze i stabilita výkonů tomu zabránila. Oba působili v klubu od roku 2008. Rafael byl vnímán jako ten průbojnější, nicméně měl problémy s disciplínou a mnohdy hrál za hranou. Nicméně možná jeho průbojnost stojí za tím, že v klubu zanechal větší stopu.

Oba byli velcí talenti na kraj obrany. Rafael byl vnímán jako nástupce legendárního Garyho Nevilla. Jenže ani jeden svůj potenciál nenaplnil. Ovšem vždy nastoupili tam, kde to bylo třeba. Vždy si splnili své a někdy i mnohem více. Navíc nedělali problémy.

Fabio odešel v zimě 2014 do Cardiffu, Rafael v létě 2015 do Lyonu. První jmenovaný odehrál za Red Devils 56 duelů, druhý jmenovaný hned 170, čímž se v počtu startů řadí za Andersona. Fabio s klubem získal „jen“ 4 trofeje, Rafael hned 9.

Oba hráči se doposud potýkají s křehkým zdravím. Fabio hraje v Nantes, Rafael se vrátil do Brazílie a hájí barvy Botafoga. Mají 32 let a pár let jim ještě zbývá.

Andreas Pereira

Ofenzivní záložník, skvělá kopací technika a velký herní přehled. Že vám to něco připomíná? Bohužel ani Andreasi Pereirovi nebyl osud na Old Trafford zrovna nakloněn. V lednu 2012 přišel z Eindhovenu, prošel postupně mládežnickými týmy až do áčka, ale v něm toho příliš nenahrál.

Celkově šikovný playmaker zvládl odehrál za Manchester United jen 75 zápasů, v nichž vstřelil 4 góly. Očekávalo se od něho více. Potenciál nenaplnil. Měl být jedním z tahounů nové éry Red Devils.

Aktuálně hraje za Fulham, v němž má zatím jistý základ. Stále má jen 26 let. Rozhodně tedy ještě nemá po kariéře. Naopak. Ještě může ukázat, že může hrát v nejvyšší anglické lize.

Fred

Psal se rok 2018, když Manchester United neváhal vyhodit téměř 60 milionů eur za záložníka Šachtaru Doněck. Fred je hráčem Red Devils dodnes. V první sezoně toho mnoho neodehrál, nicméně postupně se vypracoval mezi hráče, kteří mají v týmu své místo.

Nedává mnoho gólů, nepřipisuje si jednu asistenci za druhou, přesto se mu nedá upřít snaha. Svůj přínos vždy má. Kdyby nestál takovou sumu, zřejmě by nikdo neřekl jediné kritické slovo.

Vzhledem k jeho ceně měl ale předvádět více. Aktuálně se jeho hodnota pohybuje na třetině sumy, za níž přicházel.

Aktuálně má na kontě 159 zápasů za Manchester United.

Alex Telles

Před Casemirem poslední Brazilec, který na Old Trafford zamířil. Přicházel za malé peníze, nicméně očekávaní nebyla nejmenší. V dresu Porta střílel mnoho gólů, stejně tak hrozil svými centry.

Jenže Anglie není Portugalsko a Manchester United není Porto. Alex Telles se v dresu Red Devils neprosadil, ale ani nezklamal. V 50 zápasech vstřelil gól a přidal 9 asistencí. To není špatná vizitka.

Nyní jej čeká štace ve Španělsku, konkrétně v andaluské Seville. To by mu mohlo sedět o něco více.

Zdroj: Manchester United

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.