Fortuna liga

Zlo nemělo svůj den. Jak reaguje veřejnost na prohru Plzně s Hradcem Králové?

První jarní kolo Fortuna ligy nabídlo několik zajímavých výsledků. Tím nejvíce překvapujícím byla senzační výhra Hradce Králové na půdě Viktorie Plzeň. Jak na tento duel reaguje fotbalová veřejnost?

Západočeši neměli hned na úvod jarní části úplně lehkého soupeře. Hradec Králové navazuje na minulou povedenou sezonu a také v té aktuální může bojovat o pohárovou skupinu. A předvedl to také proti Plzni.

Viktoria šla sice velmi rychle do vedení, když se už v 6. minutě prosadil Tomáš Chorý, jenž vstřelil už 10. ligový gól v této sezoně, jenže to bylo ze strany Plzně v zápase vše.

Pak už se, minimálně z pohledu gólů, konala pouze hradecká „jízda“. Krátce před koncem první půle srovnával na 1:1 Vojtěch Smrž, v 72. minutě pak do vlastní brány poslal míč Milan Havel.

Hradec Králové tak získal senzačně tři body a aktuálně jej najdeme na 4. místě v tabulce Fortuna ligy. Plzeň najdeme stále v čele, pokud však Slavia v neděli porazí Jablonec, spadnou Západočeši na druhou příčku.

Reakce veřejnosti

Plzeňský neúspěch se pochopitelně dočkal mnoha různých reakcí na sociálních sítích. Zazářil zejména Neobjektivní Novinář, který přirovnal Viktorii k Andreji Babišovi. Reakce se velmi rychle stala doslova virální.

Účet Mladá liga pro změnu v reakci na remízový duel pražské Sparty s olomouckou Sigmou nechápe smutek letenských fanoušků. Ti se prý mohou radovat z toho, že alespoň o bod stáhli náskok Západočechů.

Opět se mimochodem řešil také Tomáš Chorý. Ten totiž zranil hradeckého gólmana Michala Reichla, když mu uštědřil v souboji o míč hlavičku. Reichl tak musel v 67. minutě střídat.

A doporučení pro Plzeň? V reakci na poslední skandál kontroverzního útočníka, kde se obhajoval září reflektorů, by prý Viktoria měla hrávat pouze dopoledne.

Na závěr pak velké znepokojení ze strany plzeňských fanoušků, které výkon jejich favoritů vyloženě iritoval. Tak moc, že se nebáli používat velmi ostré výrazy.

Zdroj: Twitter, FC Viktoria Plzeň