Spojte se s námi


Fortuna liga

Zlín sehnal posilu do útoku! Lotyšský reprezentant se tak vrací po půl roce do České republiky

Publikováno

dne

Davis Ikaunieks se vrací do České republiky! Poté, co půl roku hostoval v rodné zemi v Rize, míří na Moravu, kde bude hájit barvy Zlína. Ševci jej získali na půlroční hostování do konce sezony s opcí na případný trvalý přestup. Bude chtít navázat na úspěšné působení v Jihlavě a dát tak zapomenout na nevydařené angažmá v Jablonci.

Pětadvacetiletý útočník si již v minulosti stihl udělat dobrou vizitku v České republice. V létě 2016 zamířil z Lotyšska na půlroční hostování do Jihlavy, v jejímž dresu se mu dařilo a tak se v zimě 2017 stal ze zápůjčky trvalý přestup. Na Vysočině strávil lotyšský reprezentant dvě celé sezony, v nichž odehrál 60 zápasů a nastřílel 19 branek, přidal i 9 asistencí.

Jenomže Jihlava sestoupila a Ikanieks zkrátka měl kvalitu na to, aby hrál nejvyšší soutěž. Jeho dobré výkony mu tak přinesly zájem Jablonce, kam v létě 2018 přestoupil. Jenomže na severu Čech se vůbec nedokázal prosadit a téměř nedostával žádný herní prostor. V 16 soutěžních zápasech odehrál pouhých 429 minut a gólově se za tak krátký čas prosazuje těžko.

V létě tak zamířil na hostování do Rigy, kde se opět dostal do formy. Ve 12 ligových duelech dal 6 gólů a přidal 2 asistence. Nyní však míří do Zlína, který útočníka rozhodně potřebuje. Dá se říci, že jediným útočníkem v klubu jest Tomáš Poznar, který letos nastřádal pět gólů. Za ním je v pořadí se třemi brankami Antonín Fantiš. Celkově pak má Zlín čtvrtý nejhorší útok v celé lize, když v 20 zápasech dali ševci jen 16 branek.

„Chci se vrátit zpět na lepší úroveň a dokázat, že zde můžu hrát! Konkrétně Zlín o mě projevil velký zájem a s trenérem Janem Kameníkem jsem spolupracoval již v minulosti, proto si myslím, že to bude snazší. S trenérem jsem už hovořil. Chce mne do týmu, ale o mé konkrétní roli jsme zatím nemluvili,“ nechala se slyšet nová posila ševců.

„Znám téměř všechny hráče ve zlínské kabině, protože v létě jsem byl týden v týmu. Nejvíce se však znám s Rakym (Matej Rakovan), jelikož jsme spolu hráli v Jihlavě. Budu ze sebe dávat maximum a každým zápasem pomáhat týmu k lepším výsledkům,“ zakončil Davis Ikaunieks svůj první rozhovor v novém působišti.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.