Spojte se s námi


Fotbal

Zlatá brána otevřena: Kde vyrůstali Kollerové a Poborští? No přece na vesnicích!

Publikováno

dne

Prezident klubu SK Kosmonosy, pan Petr Bernard, svým vlastním příkladem nastavil a ukázal směr a cestu týmu svého fotbalového klubu SK Kosmonosy, Divize B, tou nejpřirozenější, sportovní a především lidskou formou.

A právě nyní, aby klub a rozvoj mladých fotbalistů i nadále pokračoval a prosperoval také tím nejmodernějším, tzn. mezinárodním trendem, se všemi společnými benefity, jaké interkulturální prostředí a spojení odlišných světů a kultur s různými mentalitami přináší, tak prezident klubu Petr Bernard pozval do svého rodinného týmu hráčů, trenérů a manažerů dvě nové mladé naděje od nejlepších tvůrců světového fotbalu v Evropě – z Francie, a nabídl tak svému dosavadnímu týmu i jeho novým tvářím velice přitažlivý obsah společné rozvojové práce a atraktivního sportovního vyžití.

Kdo nový přichází?

Devatenáctiletý hráč Denis Pivazi je mladičký svižný dravý nadaný bijec a útočník, který má předky a druhé své občanství v Gruzii a tuto zemi také v juniorské kategorii reprezentuje. Jeho dorosteneckou výchovu „odkojily“ francouzské Akademie v klubech Metz, AS Nancy a finálně AS Sedan (France National).

Nadaný, původem africký dvaadvacetiletý hráč, Moussa Awal Traoré je vysoký, štíhlý, rychlý a bojovný, fotbalovými dovednostmi komplexně vybavený všestranný hráč, primárně střední záložník, s rodinnými kořeny na Pobřeží Slonoviny.

Oběma talentům nyní vytvoří klub SK Kosmonosy to nejlepší zázemí pro jejich sportovní i osobní rozvoj a současně oba hráče zapojí také do práce se svými nejmladšími hráči klubu, s dětmi, které si zamilovaly fotbal jako svou budoucnost. Pro děti to zcela jistě bude nenahraditelná a velice motivační příležitost.

Podpora fotbalového klubu spočívá v poskytnutí příjemného, ale skromného ubytování svým zahraničním hráčům a ve kvalitní trenérské službě, v ničem však nebudou tito hráči zvýhodňováni oproti domácím svěřencům v klubu.

Jednou z překrásných obecných vlastností elitních mladých hráčů z Francie, kromě velmi dobré sportovní vybavenosti a připravenosti, je jejich pracovitost a skromná touha po dokázání a zvládnutí své úspěšné sportovní kariéry a jejich preference v sebe uskromnění pro naplnění snu před komfortními žoldáckými podmínkami, které ti moudří nestaví na první místo, ale naopak tyto neřesti dokáží upozadit, aby mohli v nesmírně nabitém konkurenčním francouzském fotbale uspět a ani to nestačí, musí mít také tito hráči obrovské štěstí.

A na to dokázal pan Bernard vstřícně odpovědět a otevřít hráčům z Francie do Česka zlatou bránu, když před týdnem dostali rozvojovou příležitost a po úspěšných testech teď již mají před sebou nejméně jeden rok tvrdé práce na svém rozvoji v týmu pilných českých hráčů a pod vedením zkušených a úspěšných trenérů pana Michala Maška, trenéra týmu A, a pana Milana Pechance, sportovního ředitele klubu a jejich asistentů v rodinném fotbalovém hnízdě SK Kosmonosy, několik minut chůze od prvoligové Mladé Boleslavi.

Není to vůbec jednoduché pro hráče ve věku čerstvě dosažené dospělosti opustit svůj domov a rodinu a odejít kamsi za svou kariérou a za svým snem do neznámé země. Je to jejich upřímné a odvážné rozhodnutí a vyjádření jejich vztahu a lásky k fotbalu, které společnost 121 ELITE Sports empaticky a pozitivně u sportovců vnímá. Je to také jejich vyjádření důvěry v český fotbal.

Spolu s vedením klubu SK Kosmonosy uděláme vše potřebné, aby se mladým nadaným a pilným francouzským hráčům u nás v České republice líbilo a taky úspěšně dařilo a vytvoříme našim mladým hostům tu nejlepší týmovou podporu a atmosféru, aby se těmto mladým nadějím jejich fotbalový sen v Česku podařilo naplňovat.

Všichni jsme na sebe vzali náš první společný závazek pro rozvoj zahraničních hráčů z Francie v českém fotbalovém klubu, který je primárně zaměřen na výchovu nových úspěšných fotbalistů.

Hráči Denis i Moussa po splněných testech vyjádřili a ocenili kvalitu tréninků a péče vedení klubu, nepochybně spatřují potenciál svého rozvoje v klubu SK Kosmonosy a my si na takový zajímavý cíl troufáme a věříme, pokud hráči zvládnou především náročný začátek jejich kariéry v zahraničí, v Česku, v SK Kosmonosech. K tomu přejeme pevné zdraví a mnoho štěstí.

Reklama

Fotbal

Tomáš Pekhart se oficiálně vrací do Legie! Jsem rád, že se vracím domů, řekl. Jak svůj návrat dále okomentoval?

Tomáš Pekhart se po neúspěšném angažmá v Turecku vrací zpět do Legie Varšava, se kterou dvakrát získal mistrovský titul a kde se také stal nejlepším střelcem. Jak svůj návrat do polského velkoklubu okomentoval?

Publikováno

dne

Tomáš Pekhart se po neúspěšném angažmá v Turecku vrací zpět do Legie Varšava, se kterou dvakrát získal mistrovský titul a kde se také stal nejlepším střelcem. Jak svůj návrat do polského velkoklubu okomentoval?

Pekhart poprvé do Legie Varšavy přišel v únoru roku 2020, a zadarmo ze španělského klubu Las Palmas. V ročníku 2019/20 stihl odehrát jedenáct ligových zápasů a vstřelit v nich pět gólů, plus přidat dvě asistence.

Ještě v té samé sezóně se s týmem radoval ze zisku mistrovského titulu. Na celkové prvenství dosáhla Legia s Pekhartem i v sezóně následující, přičemž český útočník měl skvělou sezónu i co do individuálních statistik.

Ve 25 ligových utkáních vstřelil 22 branek, po jednom zásahu zapsal také v polském poháru a Evropské lize.

Stal se tak nejlepším střelcem polské nejvyšší soutěže. Pekhart se stal devátým králem střelců v barvách Legie a zároveň čtvrtým cizincem, kterému se to podařilo.

V srpnu roku 2022 však z polského velkoklubu odešel do Turecka, konkrétně do týmu Gaziantep FK. Tam se mu však střelecky nedařilo. Za dvanáct ligových startů zaznamenal pouze jeden gól a u jednoho dalšího asistoval.

Nyní se tak třiatřicetiletý český útočník vrací do týmu, ve kterém zažil jedno z nejúspěšnějších období své fotbalové kariéry.

Jsem rád, že se vracím domů

„Jsem velmi rád, že se vracím domů do Legie. Já i celá moje rodina jsme se ve Varšavě vždy cítili velmi dobře. Hlavně moje dcera – je velmi šťastná, že jsme se vrátili do Polska,“ přiznal Pekhart v rozhovoru pro klubový web.

„Doufám, že znovu zabojujeme o mistrovský titul, určitě budeme chtít vyhrát i Polský pohár,“ dodal.

Zdroje: Legia Varšava, Transfermarkt

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Ogbu i Zafeiris zpočátku na lavičce a dostanou čas na aklimatizaci. Kdy podle Trpišovského naskočí do základu?

Dvě slávistické posily, Igoh Ogbu a Christos Zafeiris se zařadily mezi pět nejdražších hráčů historie Slavie. Tak s nimi budou trenéři zacházet, jelikož jsou oba mladí hráči a dostanou čas na aklimatizaci. Do základu tak asi nezapadnou okamžitě.

Publikováno

dne

Dvě slávistické posily, Igoh Ogbu a Christos Zafeiris se zařadily mezi pět nejdražších hráčů historie Slavie. Tak s nimi budou trenéři zacházet, jelikož jsou oba mladí hráči a dostanou čas na aklimatizaci. Do základu tak asi nezapadnou okamžitě.

Ogbu přišel jako velká posila, která má zpevnit defenzivu Slavie a být lídrem. Trenéři si jej v přípravě hodně chválili, zaujal v přípravném zápase proti Servettě, kde si řídil obranu i v češtině.

Proti Jablonci v základní sestavě ještě nenastoupil, nebylo to však z důvodu, že by na to neměl kvalitou, nýbrž Jindřich Trpišovský jej chce pořádně připravit.

„Igoh se trošku slaďuje s týmem. Jde to hodně rychle, asi by mohl i nastoupit, stoper je ale citlivý post a chceme ho použít v momentě, kdy budeme stoprocentně přesvědčeni, že na to bude po taktické stránce připravený,“ vysvětlil Trpišovský na tiskové konferenci, že nechce riskovat, aby se Ogbu uvedl chybou, která by se s ním později táhla.

Únava a volno

„I podle testů je momentálně ve velké únavě, měl konec sezony v Norsku, pak volno, připojil se k nám z nuly a šel na sto. I podle krevních testů je hodně unavený. Druhá věc pak je, že Aiham i Edie vypadali a vypadají dobře, Igohův čas ale určitě přijde,“ dodal kouč Slavie další důvod Ogbuova posazení.

Zároveň uvedl, kdy s Ogbuem bude moct počítat napevno do základu. Pokud se nestane nic nečekaného, může to nějakou chvíli trvat.

„Musíme najít vhodnou chvíli, kdy se to třeba nabídne, někdo bude zraněný nebo vykartovaný. Dopadne to podle mě stejně jako u Aihama, kdy on po příchodu dva nebo tři měsíce jen všechno pozoroval, sledoval tým a videa, rozbory, a do zápasů pak šel v připravené pozici. Je to jen otázka času, Igoh vypadá dobře, potřebuje akorát dotrénovat, každý týden s týmem je pro něj jen dobře,“ uvedl Trpišovský.

Zafeiris a čas na aklimatizaci

Další velkolepou posilou, kterou Slavia před zápasem představila, je Christos Zafeiris. Norský středopolař má obrovský talent a sešívaní za něj vyplatili třetí největší částku v historii klubu. On sám říkal, že chce hrát od začátku a tvořit hru. Jak to vidí Trpišovský?

Doufám, že k tomu dojde, otázka je, kdy to bude. Na svůj věk má spoustu zápasů a spoustu bodů i velké sebevědomí. Doufám, že u nás potvrdí, že chce být vidět v klíčových momentech. Na druhou stranu je to hráč, který přichází poprvé do zahraničí, do cizího prostředí,“ zmírňuje očekávání Trpišovský.

„Bohužel přišel do týmu, který má za sebou přípravu, on je v jiném módu. Jemu skončila sezona a měl volno, začíná od nuly, musí si vypracovat pozici. Je to zajímavý ofenzivní hráč, samozřejmě dostane čas na aklimatizaci, aby si na to zvyknul. Směrem do budoucna, na středním časovém horizontu v něm ale vidíme obrovský potenciál, aby se zařadil mezi klíčové hráče týmu,“ vysvětluje trenér Slavie.

Ze slov Trpišovského jde odečíst, že v nejbližších zápasech ani jednoho v základu neuvidíme. Slavia nechce riskovat, že by šli do zápasu nepřipraveni, předvedli by špatný výkon a mohla by se s nimi nést psychická nepohoda i třeba kritika fanoušků.

Ogbu a Zafeiris tak nemají místo jisté, ačkoli patří k nejdražším posilám v historii klubu. Potenciál však mají obrovskou a pokud budou na sobě dřít, velice brzy se stanou lídry týmu.

Zdroj: SK Slavia Praha

Pokračovat ve čtení

Fortuna liga

Hapal kritizuje fotbal v lednu: Vždyť na to v ČR nejsme připraveni! Souhlasíte s jeho argumenty?

Úderem uplynulého víkendu odstartovalo ligové jaro, byť na některých stadionech byla situace se hřištěm vskutku v nepříliš ideálním stavu. A právě na terén si po zápase ve Zlíně stěžoval kouč Baníku Pavel Hapal. Kromě však ještě vyjádřil svůj názor k fotbalu v lednu…

Publikováno

dne

Úderem uplynulého víkendu odstartovalo ligové jaro, byť na některých stadionech byla situace se hřištěm vskutku v nepříliš ideálním stavu. A právě na terén si po zápase ve Zlíně stěžoval kouč Baníku Pavel Hapal. Kromě však ještě vyjádřil svůj názor k fotbalu v lednu…

Fotbalisté Baníku Ostrava ve svém úvodním zápase jarní fáze Fortuna ligy pouze remizovali na půdě zlínského celku 1:1. A navzdory předzápasových predikcí tedy nenaplnili roli favorita, který si zřejmě měl jít pro zisk plného počtu bodů.

Slezané se sice ve 42. minutě dostali do vedení, když se po skrumáži ve vápně nejlépe zorientoval Jiří Klíma a po přiťuknutí míče od Roberta Miškoviče vsítil gól na 1:0.

Po výměně stran mohl vedení favorita navýšit Nemanja Kuzmanovič, Rakovan se ale proti němu blýskl excelentním zákrokem. A tak se slavilo na druhé straně, kde ligový debut ve zlém dresu gólem oslavil Libor Kozák.

V poslední patnáctiminutovce si naopak hosté vypracovali slušný tlak a několik slušných příležitostí ke skórování. Gólman Rakovan však byl jednoznačně proti a všechny střelecké pokusy zlikvidoval.

Baník Ostrava se tedy po remíze 1:1 nachází s 21 body stále na desátém místě Fortuna ligy, Zlín je předposlední, pět bodů od 13. Českých Budějovic.

Ovlivnil terén kvalitu utkání?

Ačkoliv to kouč Baníku na pozápasové tiskové konferenci sám přímo nepřiznal, terén ve Zlíně zkrátka nevypadal zrovna ideálně. Nepřímo na to už si však Hapal postěžoval, jelikož podle něj nejsme na fotbal v tomto zimním období připraveni.

„Samozřejmě jsme asi pod vlivem něčeho, ale hrát na konci ledna nebo začátku února ligu… Vždyť my na to nejsme absolutně připraveni. Teď tím nemyslím hrací plochu hlavních stadionů, ale vůbec ten tréninkový proces,“ řekl Hapal na tiskové konferenci.

„V republice, jestli se nepletu, má vyhřívaný trávník jen Sparta, Slavia, možná Plzeň. My ostatní trénujeme na umělých trávách a to se modlíme, aby ještě něco nepřišlo, protože když jsem viděl začátek zápasu v Liberci, jak tam začalo sněžit… Tak jsem vůbec rád, že nějaký ohňostroj byl, a že fanoušci přijeli v takovém počtu, v jakém přijeli,“ dodal.

Pro české fotbalové fanoušky je skvělé, že nemusí na svůj oblíbený klub dlouho čekat a ustoupilo se od dlouhých zimních pauz. Na druhou stranu podnebí tomu není úplně uzpůsobené a trávníkáři si trhají vlasy hrůzou.

A faktem také zůstává, že české kluby nejsou tak bohaté a ekonomicky silné jako třeba v Německu, aby si mohly dovolit to nejkvalitnější vyhřívání, které jede na plné obrátky. Zvlášť v dnešní situaci je nutné šetřit a kluby tak často s vyhříváním trávníku moc nerozhazují.

Zdroje: FC Baník Ostrava, Fortuna liga

Pokračovat ve čtení

Oblíbené