Reklama

Žižkov se vrací domů! K tomu má i licenci na druhou ligu a nové majitele

S novým vedením a licencí na F:NL se Viktoria Žižkov postaví do sezony 2021/22. Martina Loudu na pozici majitele vystřídali Milan Richter s Jiřím Rývem. Vše muselo být posvěceno také MČ Praha 3, se kterou se vyjednávalo o pronájmu stadionu v Seifertově ulici.

Zdroj: FK Viktoria Žižkov

Viktoria Žižkov patří mezi nejtradičnější české týmy, jelikož byla založena již v roce 1903 pod názvem SK Viktoria. V loňském ročníku se ale k týmu snášela jedna špatná zpráva za druhou.

Již na začátku bylo jasné, že se musí Viktorka přesunout do azylu na Proseku, kde nakonec odehrála celou sezonu. A nevedla si vůbec špatně.

Tým, který byl vedený Davidem Oulehlou a Danielem Veselým se nakonec vyšplhal až na solidní 4. místo, když za 3. Prostějovem zaostal pouze o bod.

Pravda, postupující Hradec Králové získal ve finále o 16 bodů více, i tak se dá díky okolnostem považovat sezona za úspěšnou.

A naštěstí se vše začalo obracet k dobrému. Již 3.6. se objevila první informace, že Rada MČ Praha 3 odsouhlasila záměr pronájmu stadionu v Seifertově ulici.

V této smlouvě by mělo být pronajímání stadionu na 30 let, což by Žižkov mohlo na nějakou chvíli uklidnit a zajistit.

Do nové sezony, ve které bude opět hrát 16 týmů, tak vstoupí i tým, který má na svém kontě 2 české poháry z let 1994 a 2001 a titul mistr Československa z roku 1928.

A uvidíme, jestli se dokáže poprat o postup do nejvyšší soutěže a znovu zabojovat o příčky nejvyšší.  

Zdroj: Viktoria Žižkov, Livesport

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Historie je jedna věc, a současnost věc druhá.
    Koho vlastně v dnešní době V. Žižkov zajímá? Jen pár, ale opravdu pár fandů. V pořádku.
    Ale takový klub není ani pro Pralesligu žádným přínosem. Pár fandů, žádné pořádné zázemí, jen živoření z roku na rok!
    Tak divize, proč ne! Bože, další pražský klub v Praleslize už ne!

    • Mužete být v klidu bez minimalně 30 mil.kč na nákup 4 kvalitních fotbalistu a jejich platy to 1.místo a postup Viktorka nevykope i když by byla dalšim zpestřením a pokud si pamatuji tak při posledním učinkování v lize měla pruměrnou návštěvu přes 2.5 tis diváku ( Přibram Jablonec neměli přes 3 tis. V poslední sezoně)

  2. Ty vole Žižkov a Sparta ! ! ! Historicky nejslavnější kluby v ČR a nebejt komoušů tak měla Viktorka hned po Spartě nejvíc titulů. Na ní se ty svině bolševický nejvíc vyřádily.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené