Žil jsem v bublině a teď umývám hov*a z aut, říká bývalý hráč Liverpoolu

José Enrique nyní žije šťastně se svou ženou v rodném městě ve Valencii, ale nebylo tomu tak vždy. Poté, co pověsil kopačky na hřebík, tak byl poměrně ztracený a chvíli mu trvalo, než se po této životní změně opět našel. Přesně na to upozorňuje mladé fotbalisty, aby se nedostali do stejných problémů, kterými si prošel bývalý krajní bek Liverpoolu.

Zdroj: Wikimedia

José Enrique byl velmi úspěšným hráčem, když odehrál na 129 zápasů v dresu Newcastlu a dalších 99 v Liverpoolu. Kariéru nakonec ukončil v Realu Zaragoza, než v létě 2017 definitivně s aktivní hráčskou kariérou skončil.

Nyní je José Enriquemu 34 let a po nějaké době, kdy neprožíval zrovna lehké časy, se usadil ve Valencii, kde nyní žije šťastně se svojí ženou. V rozhovoru pro web tribuna.com se však rozpovídal o problémech fotbalistů po skončení kariéry, kterými si sám prošel.

“Když lidé přemýšlejí nad fotbalisty, myslí na hráče Liverpoolu, Barcelony nebo Juventusu, Ale i v League One, League Two jsou také fotbalisté, i když nežijí život, jakým žije například hráč Liverpoolu.”

“Mluvím tady o hráčích z top lig. Žil jsem v bublině. Děláte to, co máte rádi, dostáváte skvěle zaplaceno, dostává se vám také mnoho pozornosti, ale v jednu chvíli to všechno skončí!”

“Nyní mi má partnerka říká: ´José, jdi a umyj ty hov*a z auta.´ A já jdu a umyji je. Dříve jsem to také dělal, ale jako fotbalista máte uklizeče a je to úplně jiný život. Když to všechno ale skončí, bublina praskne.”

Španělský fotbalista naráží na jeden z velkých problémů u řady hráčů, kteří jsou kluby velmi hýčkáni a poté, co ukončí svoji aktivní hráčskou kariéru, přijde na řadu reálný život, ve kterém se již musejí postarat sami o sebe.

Je řada případů, kdy se z milionářů stali velmi chudí lidé a nyní musejí pracovat jako dělníci, apod. Je určitě dobré uvědomit si, že fotbal je pouze jedna z mnoha dalších profesí, která navíc končí brzy a poté je potřeba najít si další smysl života.

Právě to se Enriquemu povedlo a nezbývá nic jiného, než mu popřát hodně zdraví a štěstí v jeho další životní etapě.

Zdroj: Tribuna

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Golden Boy 2020: Proč jsem volil Ansu Fatiho? Vynikající technik, prostě úžasný

Bylo to hodně složité rozhodování. Nabídka vynikajících fotbalistů evropských klubů do 21 let – bohužel opět bez českých zástupců – byla pestrá.

PSG vs. RB Lipsko: Preview a tipy na sázení

V úterý večer bude čekat PSG a RB Lipsko naprosto klíčový duel, který by mohl výrazně napovědět o vývoji ve skupině H, která se zatím pro pařížský celek nevyvíjí vůbec dobře.

Divočina v Anglii: Rekordní počet přihrávek před gólem, emoce budící VAR i osahávání genitálií soupeře

Domácí Liverpool v zápase s Leicesterem zaznamenal rekordní počet přihrávek před gólem. Zápas zároveň nabídl sporný VAR moment, který ochudil Lišky o penaltu.