Spojte se s námi


Premier League

Žijící legendy. Co dělají ligoví šampioni z Leicesteru nyní? (2/3)

Publikováno

dne

V květnu tomu budou tři roky, co fotbalisté Leicesteru City získali titul v Premier League a postarali se tak o jednu z největších senzací v dějinách anglické a evropské kopané. Co však dělají strůjci fotbalového zázraku po téměř třech sezónách?

V prvním díle této minisérie jsme si představili první osmičku strůjců leicesterského zázraku. Claudio Ranieri vstoupil se svým týmem mezi legendy anglické kopané a rozvířil tak vody, ve kterých se o titul rvaly vždy ty stejné kluby. Pojďme podívat na druhou sedmičku fotbalistů a jednoho člena realizačního týmu, kteří se v legendární sezóně 2015/2016 stali strůjci neopakovatelného počinu.

Andy King – Odchovanec londýnské Chelsea započal svou seniorskou kariéru v Leicesteru, kde je kmenovým hráčem dodnes. V mistrovské sezóně plnil velšský středopolař spíše roli náhradníka, přesto zasáhl do pětadvaceti zápasů.

V další sezóně ještě dostával dostatek herního prostotu, ovšem v polovině ročníku 2017/2018 odešel na hostování do Swansea. Následovalo půlroční hostování v Derby County, které ovšem zastavilo zranění kotníku, které Kinga vyřadilo po zbytek této sezóny. V současné době je třicetiletý záložník na marodce Leicesteru City.

N´Golo Kanté – Francouzský středopolař přišel do Leicesteru před sezónou 2015/2016 z Caen. Prvoplánově nepřicházel jako posila do základní sestavy, ale trenérský štáb uchvátil natolik, že odehrál 37 zápasů. Svým herním stylem oslnil celou Premier League. Jeho defenzivní i ofenzivní schopnosti zaujali i kluby mimo Ostrovy. Pro Foxes bylo velice obtížné svůj klenot udržet.

Novým působištěm sedmadvacetiletého Francouze se nakonec stala Chelsea. Londýnský klub zaplatil Leicesteru přes 34 mil. liber. 168 centimetrů vysoký záložník se stal nedílnou součástí Blues a začal se stávat oporou francouzské reprezentace. V dresu Chelsea odehrál N´Golo Kanté pokaždé přes 40 zápasů. Francouzský záložník je jedním z mála, kterým zisk ligového titulu pomohl ve vývoji v kariéře.

Marc Albrighton – Anglický krajní záložník přišel do Leicesteru v roce 2014 z Aston Villy. V mistrovské sezóně zasáhl do všech 38 zápasů a společně se Schmeichelem a Morganem nevynechal ani jedno utkání. Do statistik se zapsal dvěma góly a šesti asistencemi.

V Leicesteru zůstal rodák z Tamworthu i po mistrovské sezóně. S Foxes má devětadvacetiletý křídelník smlouvu do června 2022 a nic nenasvědčuje tomu, že by nemělo dojít k jejímu naplnění. V sezóně 2018/2019 totiž zasáhl Marc Albrighton do dvaadvaceti zápasů.

Danny Simpson – Pravý obránce hrál za Leicester od roku 2014. Claudio Ranieri z něho udělal nedílnou součást defenzívy Foxes. V mistrovské sezóně odehrál třicet zápasů.

Simpson je v týmu z Leicesteru do dnešních dní, ovšem místo v základní sestavě ztratil. Ve dvaatřiceti letech plní pouze roli náhradníka, v této sezóně odehrál pouze pět ligových zápasů. Smlouvu s Foxes má Danny Simpson pouze do června tohoto roku.

Jeffrey Schlupp – Ghanský levý obránce či záložník byl odchovancem Leicesteru City. Až do sezóny 2015/2016 odehrál vždy přes dvacet zápasů. V mistrovském ročníku pak zasáhl do čtyřiadvaceti utkání.

O sezónu později však o svoji pozici v týmu přišel. Schlupp odehrál v Premier League pouze čtyři zápasy, proto se v lednu 2017 rozhodl pro přestup do Crystal Palace, který za něj poslal do Leicesteru částku 14 mil. liber.

Shinji Okazaki – Japonský útočník přišel do Leicesteru před mistrovskou sezónou z Mohuče za 9,5 mil. liber. U anglického celku sice patřil do základní sestavy, odehrál 36 zápasů, ale vstřelil pouze pět branek.

Nicméně i nadále zůstal v Leicesteru City. Tuto sezónu ale již plní pouze roli náhradníka. V osmnácti zápasech odehrál pouze 223 minut, bohužel bez gólového zápisu. Ve dvaatřiceti letech je pravděpodobné, že vidíme Okazakiho v dresu Foxes naposledy, smlouvu má totiž pouze do června tohoto roku.

Craig Shakespeare – Anglický trenér plnil v trenérském štábu Claudia Ranieriho roli asistenta manažera. Po konci italského stratéga v únoru 2017 převzal tým, nejprve jako dočasný trenér, později podepsal tříletou smlouvu.

U Foxes ovšem vydržel pouze do října 2017, kdy byl kvůli špatným výsledkům odvolán. V prosinci téhož roku nastoupil jako jeden z trenérů prvního týmu v Evertonu, ovšem ve své pozici zůstal pouze do května 2018. Nyní je pětapadesátiletý Shakespeare bez angažmá.

Na třetí, poslední díl této minisérie se můžete těšit v úterý 19. března.

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.