Spojte se s námi


Fotbal

Zidane se v létě vrátí do akce? Podle francouzských médií už je jasno, kam zamíří

Už jsou to téměř dva roky, co je Zinedine Zidane bez angažmá. To se ale má brzy změnit. Legenda francouzského fotbalu už má podle všeho jasno o tom, kde bude působit od nové sezony.

Publikováno

dne

Už jsou to téměř dva roky, co je Zinedine Zidane bez angažmá. To se ale má brzy změnit. Legenda francouzského fotbalu už má podle všeho jasno o tom, kde bude působit od nové sezony.

Dvě trenérská angažmá na nejvyšší úrovni, obě v Realu Madrid. Nejprve v letech 2016 až 2019, následně v letech 2019 až 2021. Za tu dobu Zinedine Zidane odkoučoval ve svém bývalém klubu 263 soutěžních utkání.

Coby lodivod španělského giganta vyhrál Zidane se svým týmem třikrát Ligu mistrů, dvakrát se stal španělským mistrem, vítězem MS klubů, španělského poháru či španělského Superpoháru.

Hodně se mluvilo o tom, že by Francouz mohl zůstat v rodné zemi a převzít například PSG, které stále touží po trofeji z Ligy mistrů, tedy soutěže, v níž Zidane zářil v trenérské roli nejvíce.

V poslední době se řešila také možnost třetího návratu do Madridu, když není vůbec jasné, jestli na lavičce Los Blancos bude pokračovat Carlo Ancelotti. Spekuluje se totiž o jeho konci v případě, že nevyhraje Ligu mistrů.

Ve Francii se ale nyní objevily zcela nové informace. Konkrétně s nimi přišel plátek RMC Sport, který tvrdí, že by Zidane rád přijal roli v dlouhodobém projektu některého ze špičkových týmů. Už by mělo být i jasno o tom, který tým to má být.

Zidane by se měl v létě upsat turínskému Juventusu. Dokonce už mělo dojít k zahájení jednáním, která jsou v pokročilé fázi. Ve funkci tedy zřejmě nahradí Massimiliana Allegriho.

V Juventusu Zidane působil jako hráč a tak jej nečeká nic zase až tak nového. Tamní prostředí víceméně znát, byť se za ty roky hodně věcí změnilo.

Každopádně je ještě otázkou, jestli nebude hrát roli případný trest, který sice byl Juventusu pro tuto sezonu zrušen, nicméně mohl by být obnoven v příští sezoně.

Zidane strávil v Juventusu jako hráč pět let. V Turíně vyhrál dva tituly v italské lize a dvakrát se s týmem dostal do finále Ligy mistrů. Až poté se přestěhoval do Realu Madrid.

Zdroj: RMC Sport, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené