Spojte se s námi

Fotbal

Žebříček osmi nejhodnotnějších fotbalistů světa

Přinášíme vám aktuální žebříček osmi nejhodnotnějších fotbalistů světa. V jeho čele jsou hned dva fotbalisté a to Erling Haaland a Kylian Mbappé. Za nimi je na třetím místě brazilský mladík Vinicius.

Publikováno

dne

Přinášíme vám aktuální žebříček osmi nejhodnotnějších fotbalistů světa. V jeho čele jsou hned dva fotbalisté a to Erling Haaland a Kylian Mbappé. Za nimi je na třetím místě brazilský mladík Vinicius.

1. – 2. místo – Erling Haaland a Kylian Mbappé (€180 mil.)

Nejhodnotnějším fotbalistou světa je norský kanonýr Erling Haaland. Ten prokázal svou nevídanou produktivitu ve všech týmech, ve kterých nastupoval, a nad očekávání se mu daří i v Manchesteru City. Anglický klub tak má ve svých řadách po odchodu Agüera opět velkého kanonýra.

Stejnou hodnotu má ale odhadovanou i Kylian Mbappé. I Mbappé je mimořádně produktivní, avšak v zápasech výrazně čerpá ze své rychlosti. Díky tomu rozhoduje vyrovnaná utkání jak v dresu PSG, tak i v barvách národního týmu. Oba fotbalisté toho mají ještě stále hodně před sebou, a tak fanoušky po celém světě jistě svou hrou budou bavit ještě mnoho let.

3. místo – Vinicius Junior (€150 mil.)

Vinicius je hráčem, kterého si Real Madrid prakticky vychoval pro velký fotbal. Brazilský fotbalista přišel do Realu v roce 2018 a od té doby se vypracoval v klíčového hráče. Jde to poznat i na důvěře, kterou mu vedení klubu dává, rovněž i na jeho odhadované hodnotě, jež v současnosti dosahuje 150 milionů eur.

4. – 6. místo – Jude Bellingham, Bukayo Saka a Victor Osimhen (€120 mil.)

Na čtvrtém místě se umístila hned trojice hráčů. Jedním z nich je Jude Bellingham, střední záložník a strůjce hry Realu Madrid. Hned v několika zápasech rovněž prokázal, že dokáže týmu přispět i několika přesnými zásahy. Jedná se tak o mimořádně produktivního záložníka, jenž má celou budoucnost ještě před sebou.

Bukayo Saka má stále jen 22 let a už nyní nastupuje pravidelně v útočné trojici Arsenalu. Jedná se o produktivního útočníka, jenž počet svých gólových příspěvků vyvažuje i větším počtem asistencí.

Victor Osimhen zažil neobyčejnou sezónu. V minulém ročníku vsítil 26 branek a stal se nejlepším střelcem Serie A. Rovněž i on má největší zásluhu na zisku ligového titulu z minulé sezóny.

7. – 8. místo – Jamal Musiala a Phil Foden (€110 mil.)

Jamal Musiala je dvacetiletým klenotem Bayernu Mnichov. Tento německý hráč přišel do bavorského klubu v roce 2019 z anglické Chelsea a vypadá to, že mu Bundesliga nadmíru svědčí. Aktuálně je klíčovým hráčem pro Bayern.

Phil Foden strávil celou svou dosavadní kariéru v Manchesteru City a nevypadá to, že by zatím měl namířeno do jiného klubu. A není divu. Se svým týmem slaví úspěchy na domácí i evropské scéně, navíc se mu daří i po individuální stránce. Jeho aktuální hodnota dosahuje 110 milionů eur.

Zdroj: Transfermarkt

Reklama

Oblíbené