Reklama

Že přestup Ronalda zaplatí prodeje dresů? Mýtus! Většinu peněz shrábne výrobce

Také jste již od svých kamarádů slyšeli, že Manchester United na přestup Cristiana Ronalda vydělá z prodeje dresů? Tento mýtus se šíří poměrně rychle. Pravda je ovšem zcela jinde, jak ostatně uvádí BBC.

Cristiano přestoupil z Juventusu Turín do Manchesteru United za částku okolo 15 milionů eur. Mnozí tak tvrdí, že tuto částku zcela jistě zaplatí prodej dresů.

Je pouze málo lidí ve fotbalovém prostředí, kteří něco podobného v minulosti neslyšeli. Ovšem tento fakt se zcela jistě nezakládá na pravdě.

Proč? Klub dozajista vydělá pěkné peníze díky tomu, že koupí slavnou hvězdu a fanoušci kupují dresy klubu jako diví.

Problém ale je, že plná částka dresu nejde klubu. Klubu v podstatě nejde takřka nic. V Adidasu ale musí být šťastni.

“Výtěžek z prodeje dresů sebere výrobce. Tedy aspoň většina,” řekl BBC odborný asistent v oblasti sportovních financí na Sheffield Hallam University Dan Plumley.

V roce 2014 totiž klub podepsal s Adidasem smlouvu za 750 milionů liber, čímž stanovil rekord. Plumley očekává, že United mají z dresů podíl maximálně 10 %.

Klub tak dle něj získá z každého dresu okolo 5 liber. Dres přitom stojí 100 liber. Na Ronalda si tedy United prodejem dresů nevydělají.

Na jeho příchodu ale zcela jistě ano. A to zejména díky sponzorů, kteří budou chtít mít co do činění s klubem poté, co přišla světová megastar.

Zdroj: BBC

Reklama

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

  1. Autore, tady je potřeba pochopit celou ekonomickou situaci. Pokud kluby odepisují marketingově zajímavé hráče, mají potenciálně vyšší smlouvy se sponzorem zajišťujícím “ošacení”. Nehledě na to, že takový ManUtd je celosvětový fenomén a i při výdělku 5 liber za dres, což je jen spekulace, na to udělá slušný balík.

    Navíc by mě zajímala ta kalkulace. Klub dostane max. 10 % z 100 liber, tedy okolo 5 liber. To je jako myšleno jak? To je takový problém to přeložit, aby to dávalo smysl?

    V tom původním článku je to napsané také trochu mongolsky, ale překlad tomu dal ještě více na frak! Holt překladače ještě nejsou dokonalé…

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené