Spojte se s námi


Fotbal

Zdeněk Zeman kvůli zdravotním problémům končí v Pescaře. Snad se brzy vrátím, hlásí 76letý kouč

Na začátku května oslaví Zdeněk Zeman své 77. narozeniny, dosud koučoval italskou Pescaru, tu ale nyní oficiálně opouští. Rezignoval na funkci trenéra kvůli zdravotním potížím. Vrátí se ještě?

Publikováno

dne

Na začátku května oslaví Zdeněk Zeman své 77. narozeniny, dosud koučoval italskou Pescaru, tu ale nyní oficiálně opouští. Rezignoval na funkci trenéra kvůli zdravotním potížím. Vrátí se ještě?

Zdeněk Zeman se ke konci února minulého roku vrátil již potřetí do italské Pescary, které se opět upsal jako hlavní trenér. Ambice byla jasná. Postoupit s týmem do druhé ligy. To se nepovedlo, v play-off totiž selhal italský celek v semifiále.

V aktuální sezoně je Pescara na 6. pozici ve své skupině B v rámci Serie C. Po 27 kolech má 41 bodů. A jak by se dalo čekat, zkušený český kouč i v tomto týmu praktikuje ofenzivní fotbal, což znamená, že jeho svěřenci mají druhý nejlepší útok v soutěži a třetí nejhorší obranu.

Současná pozice nicméně zaručuje Pescaře místo v play-off o postup. Jenže to už bude muset tradiční celek zvládnout bez 76letého stratéga, který se stal v Itálii trenérskou legendou. Zdeněk Zeman totiž rezignoval na post trenéra.

Informace oficiálně spatřila světlo světa ve čtvrtek odpoledne. Důvodem je zdraví velezkušeného kouče. V lednu totiž podstoupil léčbu mrtvice. V nemocnici absolvoval operaci, po níž mu lékaři doporučovali, aby nepokračoval ve své práci. Minimálně prozatím.

Zdeněk Zeman se chce vrátit

„Je mi smutno, že musím odejít, ale převážily osobní záležitosti. K tomuto kroku jsem byl donucen,“ přiznal dle serveru Football-Italia Zdeněk Zeman své emoce.

„Do Pescary jsem se vracel s obrovským nadšením a sportovním dluhem. Cítil jsem, že musím městu splatit, že mi poskytlo tak skvělé chvíle. V minulé sezoně jsme byli blízko postupu. Doufal jsem, že letos to skončí jinak,“ dodal český kouč.

„Nechávám kluky ve schopných rukou. Jsem si jistý, že se jim bude dařit. Děkuji klubu. Mezi námi bude vždy náklonnost a přátelství. Doufám, že se brzy vrátím, abych si užil další pozoruhodné okamžiky,“ uzavřel své vyjádření 76letý trenér.

Zdroj: Pescara, Transfermarkt

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.