Spojte se s námi

Fortuna liga

V záchranářském souboji byla úspěšnější Zbrojovka

Publikováno

dne

V dalším pátečním zápase na sebe narazila Jihlava a Zbrojovka Brno. Utkání to bylo pro oba týmy nesmírně důležité, jelikož se pohybují na spodku tabulky. Nicméně Zbrojovka díky dvěma zásahům Michala Škody zvítězila 2:0 a posunula se do klidnějších vod.

Škoda řádil už v prvním poločase

Do úvodu vstoupila lépe Zbrojovka, která si vypracovala hned několik zajímavých standardních situací, ale ani jednu nedokázala přetavit v šanci. Ve 21. minutě se na druhé straně zjevil v dobré šanci Keresteš, který na zadní tyči nedokázal propálit Melichárka.

A tak vzal osud zápasu do vlastních ruk Michal Škoda. Ten si ve 30. minutě naběhl do vápna na pas Vraštila a sklepl míč do prázdné brány – 0:1. A přibližně o deset minut později si celou situaci zopakoval. Tentokrát do prázdné brány posílal odražený míč po střele Zikla – 0:2.

Nic dalšího se v tomto takticky svázaném souboji nestalo. Do kabin se tak šlo za stavu 0:2.

Zbrojovka si závěr pohlídala

Krátce po příchodu z kabin se k odraženému míči dostal domácí Záviška a svou střelou hodně protáhl brankáře Melichárka. V 61. minutě pálil z dálky Ikaunieks, ale i s touto střelou si brněnský gólman věděl rady.

Škoda měl o pár minut později na kopačce hattrick, ale Hanuš byl proti a jeho střelu vyrazil. Na druhé straně byl naopak ke snížení blízko opět Ikaunieks, ale v dobré pozici zazmatkoval a poslal míč mimo bránu.

Zbytek zápasu si Zbrojovka pohlídala. Častým kouskováním hry a propracovanou obranou soupeře do žádné šance nepustili. Zbrojovka si tak došla pro důležité vítězství 2:0.

 

Reklama

Oblíbené