Zbrojovka Brno slaví postup! Osud Dukly je stále nejistý, závisí na dohrání ligy

Fortuna:liga po dnešním zasedání Ligového grémia doznala velkých změn. Nejvyšší českou fotbalovou soutěž bude v příštím roce hrát více klubů než doposud, změní se systém hry. Odpadla také baráž v ročníku 2019/2020.

Jak to tedy celé je? Existují dva scénáře, oba však pracují se stejným počtem účastníků Fortuna:ligy v příštím ročníku. Těch bude 18, tedy o dva více, než jak tomu bylo doposud.

Pokud se prozatím nedokončená skupina o záchranu nedohraje, žádný z týmů bojujících o setrvání ve Fortuna:lize nesestoupí. Zachránila by se tedy i Karviná, která spolu s Opavou a Příbramí v současnosti hlasitě prosazuje ukončení soutěže z důvodu neregulérnosti.

Z Fortuna:národní ligy by v takovém případě postoupily týmy Pardubic a druhé Brno, třetí Dukla by si musela minimálně rok počkat.

Pokud se skupina o záchranu dohraje, pak by z nejvyššího patra ligových soutěží putoval o jedno níž poslední celek aktuálního ročníku, tedy někdo z trojice Opava, Karviná a Příbram.

Baráž se tak či tak ruší, druhý nejhorší by se tedy sestupu bát nemusel. Z druhé ligy do první by pak putovalo trio Pardubice, Brno a Dukla.

V příštím ročníku Fortuna:ligy se pak pracuje s verzí, která na Ligovém grémiu byla schválena zástupci profesionálních klubů – nadstavbová část by byla zrušena. Na své by si tak přišli i její odpůrci, kteří měli letos zastoupení jak mezi fanoušky, tak i mezi samotnými hráči.

Uvidíme, zda se skupina o záchranu dohraje či nikoliv. Na to ostatně čekají s napětím i na pražské Dukle. Naopak v Brně se již mohou radovat – vrací se mezi elitu!

Zdroj: Fortuna liga

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Jezdec Formule 1 přežil vlastní smrt! Z hořících plamenů mu pomohli hasiči, rozhodovaly vteřiny

To, co se dnes stalo při závodu Formule 1, zanechá v pamětích diváků velkou stopu. Scéna jak z akčního filmu, obrovský výbuch, následný požár, shořelé a rozpůlené torzo monopostu.

Barcelona hladce porazila Osasunu, Messi po gólu sundal dres a vzhlížel k Maradonovi

V předposledním kole loňského ročníku La ligy dokázala Osasunu na liduprázdném Camp Nou zvítězit. Dnes nedali Katalánci soupeři nejmenší šanci.

6 zajímavostí, které ví o Robertu Lewandowskim málokdo

Polského střelce známe všichni moc dobře, v sezóně 2019/20 byl Robert Lewandowski velice blízko zisku Zlatého míče, jenže všechno překazila pandemie koronaviru.