Spojte se s námi


Fortuna liga

Zbrojovka Brno pod tlakem. Pět hráčů na odchodu, Alliho láká zahraničí. Podaří se nakonec stabilizovat kádr?

Zbrojovka Brno neprožívá zrovna povedený soutěžní ročník. Nejen, že je až po uši namočena v boji o záchranu, velké starosti jí aktuálně s ohledem na příští ročník dělá také hráčský kádr. Z něj by s koncem sezony mohla odejít hned šestice hráčů.

Publikováno

dne

Zbrojovka Brno neprožívá zrovna povedený soutěžní ročník. Nejen, že je až po uši namočena v boji o záchranu, velké starosti jí aktuálně s ohledem na příští ročník dělá také hráčský kádr. Z něj by s koncem sezony mohla odejít hned šestice hráčů.

Michal Ševčík

První jméno rozhodně není překvapující. Hráč se na angažmá v pražské Spartě údajně dohodl už v létě minulého roku s tím, že zbytek soutěžního ročníku 2022/2023 odehraje ještě v barvách Zbrojovky.

Dvacetiletý ofenzivní záložník brněnským pomohl deseti brankami a pro moravský celek je to zcela jistě největší ztráta. Pokud tedy nezůstane na hostování.

Šimon Falta

Odchovanec olomoucké Sigmy měl ve své kariéře solidně našlápnuto. Hanákům pomohl nakouknout do pohárové Evropy a zapsal také reprezentační starty. V roce 2021 jej získala plzeňská Viktorie, ale v jejím dresu se příliš neprosadil.

Bylo z toho nejprve hostování v Baníku a nyní v Brně, kde ve třiadvaceti duelech doposud branku nevstřelil. Otázkou zůstává, jakým směrem se bude Faltova kariéra ubírat po návratu do Plzně.

Filip Souček

Z důvodu menšího herního vytížení a velké konkurence v záloze pražské Sparty byl Souček odeslán formou hostování do Brna, kde se stal stabilním členem sestavy.

Z té vypadl až v duelu s Plzní, kdy mu zranění nedovolilo v utkání pokračovat. Za Brno si prozatím připsal jednadvacet startů. V nich se třikrát střelecky prosadil a obdržel pět žlutých a jednu červenou kartu.

Filip Blecha

Také záložník pražské Slavie dá alespoň prozatím sbohem brněnským spoluhráčům, jelikož mu vyprší domluvené hostování. Pětadvacetiletý Blecha sbíral na hřišti převážně minutové úseky a plných devadesát odehrál jen v poháru proti Rosicím, kde se prosadil také střelecky.

Mohamed Tijani

Z fungujícího spojení mezi Brnem a Plzní vzešlo naposledy také krátkodobé hostování Mohameda Tijaniho. Pětadvacetiletý obránce přišel jednoznačně zkvalitnit obranné řady brněnského celku. Kromě duelu proti pražské Spartě, kdy mu stopku vystavil karetní trest a posledního nepovedeného duelu s Pardubicemi odehrál v Brně vždy plných devadesát minut.

Wale Musa Alli

Kolem nigerijského křídelníka, který do Brna přišel v červenci minulého roku, je pořádně rušno. Podle informací Deníku Sport je 160 centimetrů vysoký křídelník nakloněn přestupu do zahraničí.

Rychlonohý Alli se v Brně dokázal poměrně rychle usadit a v soubojích s podstatně vyššími obránci si počínal více než dobře. Čtyřikrát se zapsal mezi střelce a u dalších šesti branek zaznamenal asistenci. O tom, zda a za jakých podmínek kádr Zbrojovky opustí se rozhodne po sezoně.

Otázkou tak zůstává, jak bude kádr Brna vypadat. V útoku je sice s devatenácti vstřelenými brankami Jakub Řezníček, avšak je mu už čtyřiatřicet a adekvátní náhradu za něj zatím Zbrojovka nemá. Ve hře je například angažování dalšího mladého zahraničního hráče, jako tomu bylo v případě Alliho, ale není to málo?

Také mezi třemi tyčemi začíná brněnským pomalu vznikat problém. Mají sice na soupisce tři zkušené brankáře, ale víceméně u všech třech je zásadním problémem věk. Čtyřiatřicetiletého Martina Berkovce doplňuje ještě o čtyři roky starší Vlastimil Hrubý. Trojici pak uzavírá osmadvacetiletý Jakub Šiman, který nastoupil do čtyř utkání.

Zdroj: Transfermarkt, Deník Sport

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.