Zápasy nebudou mít bez fanoušků takovou úroveň, říká Petr Rada

Byť Jablonec každým rokem bojuje o příčky zaručující evropské poháry, na stadion mnoho fanoušků nechodí, načež si trenér Petr Rada hned několikrát stěžoval. I minimum fanoušků bude však podle něj chybět.

jablonec zdroj fkteplice.cz
Zdroj: fkteplice.cz

Na Střelnici chodí průměrně pouhých 2933 diváků, což je druhé nejnižší číslo z celé soutěže. Hůře je na tom jen příbramský stadion s průměrnou návštěvou 2874 přihlížejících.

Rada se k zápasům bez fanoušků vyjádřil po generálce Jablonce s Varnsdorfem. „Pro fotbal je to škoda a jestli na nás chodí jen dva tisíce lidí, tak i ti jsou důležití a budou chybět. Kde jich chodí deset tisíc, tam budou mít ještě větší problém, protože přece jen ti diváci, ať pozitivně nebo negativně, vás do toho potřebného varu dostanou,” řekl Rada pro Jabloneckou televizi.

Podle něj bude velice těžké se plně koncentrovat na zápasy, jelikož bez fanoušků si hráči mohou myslet, že jim o nic nejde. „To bude ten největší problém, aby hráči nemysleli na to, že když tady nejsou lidi, tak že se nemůže nic stát. Pořád se hraje o důležité body do tabulky.”

Na závěr upozornil na fakt, že se musí počítat s horší úrovní utkání. „Musí se asi počítat s tím, že ty zápasy nebudou mít takovou úroveň, jako když jsou diváci na stadionu a dodávají tomu náboj,” uzavřel Rada.

Jablonec čeká první zápas po několikatýdenní pauze v domácím prostředí, kde přivítá Zlín. Aktuálně třetí nejlepší tým letošní sezony Fortuna ligy by rád nasbíral co nejvíce bodů před nadstavbou, která bude velmi náročná a právě vítězství nad Zlínem by mělo být prvním krokem.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Oblíbené

Liberec si brousí zuby na útočníky pražských ‘S’, zároveň by rád přivítal Hušbauera

Deník Sport přišel s informací, která zaujme fanoušky nejen Slovanu Liberec, ale také oba tábory pražských 'S'. Údajně byla započata jednání o...

Marek Jankulovski opouští pozici sportovního ředitele Baníku. Kam povedou jeho další kroky?

V Baníku Ostrava dochází před spuštěním nového ligového ročníku 2020/2021 ke změnám nejen hráčským, ale i funkcionářským. Pozici sportovního ředitele již nebude...

Václav Černý opět mění působiště! Z Utrechtu odchází hostovat do Twente

Před rokem Václav Černý nadobro a nenávratně opustil slavný Ajax Amsterdam, v němž se navzdory slibným předpokladům i kvůli častým zdravotním komplikacím...