Spojte se s námi


Hokej

Zápas české reprezentace proti Švédsku nebude komentovat oblíbená dvojice, fanoušci se zlobí: Největší vlastizrada od Mnichova!

Česká republika zažívá poslední víkend hokejového svátku. Domácí reprezentace bude hrát o medaile. V sobotu ji čeká semifinále proti Švédsku. Očekává se, že čísla sledovanosti znovu budou atakovat rekordy. Jenže příznivci jsou zklamaní z nepříjemné informace.

Publikováno

dne

Česká republika zažívá poslední víkend hokejového svátku. Domácí reprezentace bude hrát o medaile. V sobotu ji čeká semifinále proti Švédsku. Očekává se, že čísla sledovanosti znovu budou atakovat rekordy. Jenže příznivci jsou zklamaní z nepříjemné informace.

Mistrovství světa v hokeji míří pomalu a jistě ke svému konci. V sobotu jsou na programu semifinálová utkání. Již ve 14:20 se reprezentace České republiky utká o finálovou účast s dosud neporaženým Švédskem. O čtyři hodiny později totéž čeká Kanadu a Švýcarsko.

Poslední utkání domácí reprezentace trhalo rekordy. Svěřenci Radima Rulíka v něm porazili USA 1:0 a předvedli vynikající výkon. Chvály se dočkalo i čím dál oblíbenější komentátorské duo ve složení Robert Záruba, Jakub Voráček.

Ve čtvrtek večer bavili tito dva komentátoři v jednu chvíli více než tři miliony diváků u televizních obrazovek. Jejich hlášky se staly virálními. Záruba jako kdyby vedle Voráčka oživl a více se uvolnil. Některé z hlášek rozhodně vstoupí do dějin.

Není překvapením, že fanoušci věřili, že si budou moci s doprovodem této dvojice užít i semifinálové klání české reprezentace se Švédskem. Jenže se tak podle všeho nestane.

Záruba s Voráčkem budou komentovat duel mezi Kanadou a Švýcarskem. Souboj České republiky se Švédskem pro změnu budou mít na starosti Tomáš Jílek a Martin Hosták.

Fanoušci reprezentace se zlobí

Když začala na sociálních sítích kolovat grafika složení moderátorských dvojic pro semifinále, měli fanoušci české hokejové reprezentace co řešit. Absence jejich oblíbené dvojice se jim totiž nelíbí. Někteří dokonce v nadsázce zmiňují, že to určitě poznamená i výsledek utkání se Švédskem.

„Největší vlastizrada od Mnichova,“ píše ironicky jeden z fanoušků na sociální síti X. „Čas, aby do studia ČT opět přiletěla židle,“ připomíná nedávný incident z fotbalového utkání Plzně se Spartou další z příznivců.

Situace se nelíbí ani kontroverznímu politikovi Pavlu Novotnému: „Jsou věci, které na České televizi prostě nepochopíš. Semifinále se Švédy nekomentuje Záruba s Vorasem. Důvod? Rozpis…“

„Cože? Vyhlašuju Petici, aby zápas Česko vs Švédsko komentoval Záruba a Voráček. To nám přeci ČT Sport nemůže udělat,“ smutní v reakci na příspěvek Novotného jedna z fanynek.

Nutno však zmínit, že někteří příznivci se snaží vysvětlit těm méně zasvěceným, jak to celé funguje: „Je to již několik let stejně, že semifinále nekomentuje Robert Záruba. Tady se opět ukazuje, že je tu zas milion svátečních fanoušků hokeje.“

Vysvětlení podal fanouškům sám Záruba: „Z mnoha dobrých důvodů střídáme od roku 2001 v play off v případě postupu NT do semifinále kom. dvojice. Závěr MS je pro všechny hodně náročný a tenhle systém se osvědčil. Tomáš Jílek a Martin Hosták jsou výborní komentátoři a vůči nim jsou tyhle reakce zcela neadekvátní.“

Zdroj: ČT Sport, X,

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.