Spojte se s námi


Hokej

Češi si zahrají o medaile! Američany jediným gólem udolal Pavel Zacha

Čeští hokejisté si zahrají semifinále! Výběr USA dokázali porazit díky jediné trefě dříve neoblíbeného hráče Pavla Zachy 1:0 a mohou se těšit na střet se Švédskem, které po prodloužení dokázalo v bitvě o sever Evropy porazit Finsko.

Publikováno

dne

Čeští hokejisté si zahrají semifinále! Výběr USA dokázali porazit díky jediné trefě dříve neoblíbeného hráče Pavla Zachy 1:0 a mohou se těšit na střet se Švédskem, které po prodloužení dokázalo v bitvě o sever Evropy porazit Finsko.

Bonus 500 Kč ZDARMA během celého EURO 2024

Vsaď teď
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Čeští hokejisté se s výběrem USA utkali naposledy před rokem, když s nimi vypadli ve čtvrtfinále. Tentokrát ale byla naděje na postup větší, posílený tým si šel pro medaili a k tomu bylo potřeba Američany zdolat, stejně jako v roce 2022.

V sestavě došlo na jednu vynucenou změnu, nastoupit nemohl nemocný Jakub Flek. Úvodní šancí zápasu měl v 9. minutě David Pastrňák, jeho rána z nápřahu ale našla jen lapačku gólmana soupeře.

Pasta se v čase 13:39 dostal k puku, unikl obraně a jel sám na gólmana USA. Toho si položil na zem, ale nedokázal zamířit přesně a stav byl stále 0:0. V první třetiny byli Češi výrazně lepším týmem na ledě a šance na postup se zvyšovaly.

Na startu třetiny druhé se pokoušeli procpat puk za záda gólmana Stránský s Tomáškem, ale ani jeden nebyl úspěšný. Češi se ale přeci jen radovali, když se dočkali přesilové hry a tu využil Pavel Zacha, od kterého se puk odrazil za čáru.

A mohlo být ještě lépe, když v situace 2 na 1 našel Kaše kapitána Červenku a ten napálil horní tyč. Od té doby byli aktivnější Američané, kteří chtěli co nejdříve stav utkání vyrovnat.

V čase 33:35 mohl být oslavovaný Pinto, ale bránu z nadějné situace minul. Krátce před koncem druhé třetiny uhájil svou branku Dostál po několika pokusech soupeře.

Tým USA měl i na startu třetí třetiny přesilovku a tu málem využil Gaudreau, avšak svou branku zachránil obětavým zákrokem obránce Gudas. I Češi dokázali zazlobit, Palát sám před gólmanem ale fanoušky v hale na nohy nepostavil.

Pět minut před koncem mohl poslat svůj tým do čtvrtfinále Pastrňák, ale ani tentokrát neměl štěstí na své straně. Poslední minuty ubíhaly pomalu a Američané nakonec dostali puk do sítě, ale kvůli hráči v brankovišti se skóre neměnilo.

Češi si už vítězství dokázali pohlídat a mohou se těšit na medailové boje. V semifinále zabojují proti Švédsku, které se po prodloužení dostalo dále přes Finsko.

Zdroj: MS v hokeji

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.