Spojte se s námi


Fotbal

Zamotaná skupina smrti! Postoupit mohou všichni, v nejlepší pozici je Dortmund, Newcastle o život

Tohle je pořádná porce zábavy. Když los Ligy mistrů vytvořil z „efka“ skupinu smrti, všichni fanoušci doufali, že to bude napínavé drama až do konce. A také že ano. 

Publikováno

dne

Tohle je pořádná porce zábavy. Když los Ligy mistrů vytvořil z „efka“ skupinu smrti, všichni fanoušci doufali, že to bude napínavé drama až do konce. A také že ano. 

Dortmund, PSG, AC Milán, Newcastle. Jednoznačně nejtěžší skupina Ligy mistrů. Ve skupině F není žádný outsider, který by byl předem odsouzený ke čtvrtému místu. Všechny týmy mohou a chtějí pomýšlet na postup do jarní části.

Paradoxně nejlépe odstartoval skupinu celek ze čtvrtého koše. Newcastle sice v Miláně přežil několik šancí, ale odvezl cenný bod. Jenže poté doma vypráskal PSG 4:1 a byl po dvou kolech první v tabulce. 

To PSG začalo střídavě. Porazilo sice Dortmund, následně ale prohrálo v Newcastlu. Po domácí výhře nad AC Milán se však vyhouplo do čela skupiny. Rossoneri nezačli skupinu dobře, když dvakrát remizovali 0:0 a prohráli s PSG 0:3, bez vstřeleného gólu tak po třetím kole byli na posledním místě. 

A Borussia? Ta zažívá velkou obrodu. Po špatném začátku, porážce s PSG a remíze s Milánem, dokázala porazit Newcastle na jeho hřišti. A to už se dostáváme ke včerejšímu kolu, které vše zamotalo. 

Dortmund totiž znovu doma The Magpies porazil a se sedmi body se vyhoupl do čela tabulky. Pařížané naopak prohráli s AC Milán a se šesti body spadli na druhé místo. Nerrazuri díky výhře poskočili na třetí místo s pěti body a Newcastle se čtyřmi body spadl na poslední místo.

Kdo postoupí?

Momentálně je tak nejblíže k postupu Borussia, která přitom po dvou kolech byla s jedním bodem poslední a rozhodně to na postup nevypadalo.

Aktuálně jí stačí vyhrát v Miláně a má jistý postup, nemusí se na nic ohlížet. PSG si zajistí postup, jestliže zvítězí a zároveň AC Milán nevyhraje. Rossoneri a Newcastle si ještě zajistit postup nemohou.

Právě Newcastle je v nejhorší situaci. Přitom za dvě kola získal dvě čtyři body a byl první v tabulce, ale dvojzápas s Dortmundem mu nevyšel. Pokud v Paříži prohraje, je ze hry o postup do jarní fáze Ligy mistrů.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené