Spojte se s námi


Premier League

Zaměřeno na taktiku: Demolice Arsenalu v režii Agüera a spol!

Publikováno

dne

Souboj kočky s myší. Tak by se dal popsat nedělní duel mezi Manchesterem City a Arsenalem. Domácí Citizens si se svým rivalem hravě poradili. Třemi góly se na vítězství podílela argentinská hvězda Sergio Agüero. Pojďme si nyní ukázat několik střípků z báječné hry Manchesteru, která pramení z geniálního systému Pepa Guardioly!

1.VÝBORNÝ VSTUP DO UTKÁNÍ

Spousta klubů v dnešní době hledá správný recept na ideální vstup do utkání. Svěřenci Pepa Guardioly v utkání proti Arsenalu názorně ukázali jak na to. Žádné ustrašené vyčkávání nebo nervozita, místo toho okamžitě vlétnout na soupeře a nastavit tempo hry! Za 50 vteřin se Citizens dokázali natlačit před branku Arsenalu a začali vyvíjet obrovský tlak. Snaha přinesla ovoce. Iwobi si nevěděl rady s přesilou hráčů a Laporte mu odebral balon. Okamžitě po zisku našel ve vápně nabíhajícího Agüera, který si ani nemusel hlídat ofsajdovou linii, zásluhou špatně postaveného Koscielnyho. V prostoru malého vápna se Argentinec tvrdou hlavičkou nemýlil. 1:0!

1) Hrubá individuální chyba Iwobiho, kvůli které Arsenal inkasoval!

2.KVALITNÍ HRA V ÚTOČNÉ TŘETINĚ HŘIŠTĚ

Jak můžeme vidět na obrázku č. 2, hráči Manchesteru City často využívají prostory zvané ASSIST ZONE. Tato místa jsou výhodná díky dobré vzdálenosti od branky a využívají se k finálním přihrávkám, ze kterých padá nejvíce gólů. Není ovšem jednoduché dostat se do této zóny. Chce to skvělé načasování, přesnost a rychlost. A když se povede všechno správně sladit, přichází již zmíněná finální přihrávka. Ta je směřována do oblasti zvané GOLDEN ZONE. Zde se už nic nevymýšlí! Hlavním úkolem je vystřelit a dát gól. A právě z této kombinace hráči Manchesteru vstřelili dva góly!

2) Ofenzivní hráči Citizens si často nabíhají do prostorů zvaných ASSIST ZONES!

Svěřenci Pepa Guardioly směřují své finální přihrávky především na hráče v prostoru zadní tyče, kam si často nabíhají křídelníci nebo střední útočník. (viz obrázek č. 3)

3) Z prostorů ASSIST ZONES je poté daleko jednodušší dopravit balon před branku!

3. FOTBAL NA MÁLO DOTEKŮ

Herní styl Manchesteru City je založený na dominantním držení míče a vytrvalém dobývání soupeřovi obrany. Pomocí rychlých krátkých přihrávek se snaží najít malé skulinky a otevřená místa v defenzivě soupeře. Citizens jsou na balonu až šíleně silní. Nepřeháním, stačilo se podívat na jejich hru na jeden až dva doteky poblíž vápna Arsenalu. Na obrázku č. 4 přihrál Sterling balon doprostřed na Gündogana a ihned vystartoval za obranu hostů. Německý záložník z jednoho doteku perfektně našel Angličana, který následně z prostoru ASSIST ZONE poslal balon na zadní tyč, kde se nacházel Agüero. 2:0!

4) Náběhy hráčů do ASSIST ZONE a následné finální přihrávky na zadní tyč!

4. SKVĚLÝ UNIVERZÁL FERNANDINHO

Dle mého názoru nejužitečnější hráč Citizens v letošní sezóně. V utkání proti Arsenalu nastoupil na pozici stopera v čtyřčlenné obraně. Pravděpodobně na tomto postu nikdy předtím nehrál, a jak se s tím vypořádal? Bravurně. Nutno říct, že při rozehrávce měl trochu jiné úkoly než klasický stoper. Posouval se do záložní řady a vytvářel přečíslení, díky kterému mohlo City snadno postupovat vpřed!

5) Pozice Fernandinha na obranné polovině, když byl na míči Arsenal!

5.ÚČINNÝ REPRESINK

Jak je možné, že si Arsenal za celé utkání téměř nic nevypracoval? Odpověď nalezneme ve skvělém represinku blankytně modrých! Pokaždé když mužstvo ztratilo míč, okamžitě začalo bránit. A to takovým způsobem, že borci v modrém spustili represink a napadali nejbližší hráče Arsenalu ve vysokém počtu. Donutili tak soupeře k chybám a ukořistili balón zpátky. Skvělá práce!

6) Výborný represink a zhušťování středu hřiště ihned po ztrátě balonu!
Reklama

Oblíbené