Zákulisní zvěsti: Další posila pro Slavii?! Sešívané má brzy posílit talentovaný Martin Graiciar

Posílí Slavii Praha další ofenzivní hráč? Podle zákulisních zvěstí jsou sešívaní velice blízko podpisu teprve dvacetiletého útočníka Martina Graiciara, který momentálně působí ve Fiorentině, kde se mu ale nedaří podle představ a tak by mohl zamířit zpět do České republiky. Vršovický celek přitom angažování odchovance Viktorie Plzeň byl už jednou blízko, nyní by to již mělo vyjít.

Zdroj: www.fiorentina.cz

Je mu teprve dvacet let, přesto dokázal Martin Graciar zaujmout přední evropské kluby. Ve svých čtrnácti letech byl dokonce na stáži v Arsenalu. Trénoval s týmem U-20, v zápase s Norwichem vstřelil tři branky, ovšem Gunners ho nakonec nepodepsali. Zahraničním skautům ale stále zůstal na radarech. Mezitím ale rodák z Karlových Varů přestoupil z Viktorie Plzeň do Liberce.

Ve Slovanu Liberec dostal poprvé šanci zahrát si v seniorském fotbale pod trenérem Jindřichem Trpišovským. Už po půl roce, v červenci 2017, získala Graiciara italská Fiorentina. Klub hrající Serii A ovšem ponechal ofenzivního hráče ještě jeden rok pod Ještědem, aby zdokonaloval své fotbalové dovednosti.

Ovšem po příchodu do Florencie, kde klub sídlí, se mu vůbec nedaří prosadit se v A-týmu. Graiciar totiž odehrál v této sezóně pouze dva zápasy v Primavera 1za tým U-19.

Není proto divu, že dvacetiletý střední útočník potřebuje herní prostor, který mu bohužel Fiorentina nenabízí. O jeho odchodu z Violy, i když jen na hostování, se jednalo už v lednovém přestupovém termínu. Jednání se Slavií ovšem ztroskotala.

Zdroj: fcslovanliberec.cz

Důvodem byl na české poměry nadstandardní plat 20 tisíc euro měsíčně, který vršovický celek nechtěl platit sám a Fiorentina nepřistoupila na dělené pokrytí platu. Toto léto by však již mohla Slavia s angažováním Martina Graiciara uspět, a to na trvalý přestup.

Jindřich Trpišovský zná Graiciara během společného účinkování ve Slovanu Liberec, o jeho technických přednostech a fyzické vybavenosti má potřebné znalosti. Náročný styl Slavie Praha by mladému útočníkovi jistě sedl. Vyvstává ale otázka, jestli by dokázal uspět v širokém kádru sešívaných.

Kromě aktuálních hráčů na soupisce se do vršovického celku po konci sezóny vrátí Ruslan Mingazov, Jan Matoušek (oba z Příbrami), Jan Sýkora (z Liberce). Z Bohemians 1905 přijde natrvalo Bahrajnec Yusuf a z Mladé Boleslavi by mohl přijít nejlepší útočník této sezóny Nikolaj Komličenko. Konkurence v ofenzívě týmu Jindřicha Trpišovského tak bude více než velká.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..