Spojte se s námi


Fortuna liga

Zajímavá posila pro Brno na základě statistických dat! Zbrojovka má rozjednáno i několik hotových hráčů ze zahraničí

Brněnská Zbrojovka ohlásila příchod nové posily, tou se stal nadějný mladík z ciziny. Jihomoravský celek má navíc rozjednány příchody několika dalších hráčů. Má se jednat o zahraniční fotbalisty středního věku.

Publikováno

dne

Brněnská Zbrojovka ohlásila příchod nové posily, tou se stal nadějný mladík z ciziny. Jihomoravský celek má navíc rozjednány příchody několika dalších hráčů. Má se jednat o zahraniční fotbalisty středního věku.

Kristoffer Jörgensen posílil Zbrojovku Brno, teprve 19letý dánský fotbalista bude na jižní Moravě prozatím hostovat po dobu jarní části sezony. Součástí obchodu je i opce na trvalý přestup.

Jörgensen přichází do Brna z dánského Sonderjyske. Tento celek je v současné době lídrem druholigové tabulky v Dánsku, kterou vede o bod před Aalborgem.

Mladý hráč v letošním ročníku odehrál za A-tým Sonderjyske 3 ligová utkání, vloni si na své konto připsal 1 start v lize. Převážně nastupoval v mládežnických soutěžích.

Pro Brno jde v každém případě o zajímavou posilu, tento fotbalista má velký potenciál a ve druhé nejvyšší české soutěži by jej mohl časem naplno rozvinout.

V krátké době jde pro Zbrojovku o druhý příchod z Dánska, tím prvním byl ghanský obránce Foster Gyamfi z Esbjergu. „Severská cesta se nám příchodem Fostera Gyamfiho osvědčila,“ prohlásil pro klubový web sportovní ředitel Brňanů Zdeněk Psotka.

Dán přichází na základě statistické analýzy. „Díky pokračující spolupráci jsme si na základě dat vytipovali univerzálního defenzivního hráče, který je schopný naskočit krajích obrany i ve středu pole, čímž nám zvýší konkurenci na těchto pozicích,“ okomentoval příchod nové posily Psotka.

Ten prozradil, že příchodem Jörgensena to pro Brno nekončí. „Zároveň máme v tuto chvíli rozjednáno několik dalších příchodů zahraničních hráčů ve středním věku.“

Podle Psotky by tito fotbalisté přišli do Brna se statutem volného hráče, a tak by se součástí kádru mohli stát nezávisle na konci zimního přestupového období. Jejich přestupy by měly být realizovány ještě před startem prvního jarního kola Fortuna národní ligy.

Zdroje: FC Zbrojovka Brno, X

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.