Spojte se s námi


Fotbal

Zahraniční fanoušci si stěžují na Eden! Pořádání finále EKL by dle nich měl hostit větší stadion

UEFA včera oznámila senzační zprávu pro český fotbal i pro pražskou Slavii. Finále Evropské konferenční ligy 2022/2023 se odehraje v pražském Edenu. Čeští fanoušci mohou jásat. Každopádně většina zahraničních příznivců fotbalu se nad

Publikováno

dne

UEFA včera oznámila senzační zprávu pro český fotbal i pro pražskou Slavii. Finále Evropské konferenční ligy 2022/2023 se odehraje v pražském Edenu. Čeští fanoušci mohou jásat. Každopádně většina zahraničních příznivců fotbalu se nad rozhodnutím podivuje. Jaké jsou reakce zahraničních fanoušků na výběr Edenu a Prahy?

Evropská konferenční liga je nejmladší z evropských soutěží pořádaných pod záštitou UEFA, sezóna 2021/2022 je pro EKL její první zkouškou. Výkonnostně se jedná o nejslabší soutěž v závěsu za Ligou mistrů a Evropskou ligou.

První finálový zápas Evropské konferenční ligy se odehraje v albánském hlavním městě Tiraně, které se odehraje 25. května v Aréně Kombëtare. Albánský národní stadion pojme 22500 diváků.

Druhá sezóna EKL bude mít výraznou českou stopu! Finále se totiž odehraje v Praze v Edenu, přesný datum UEFA vytyčila na 7. června 2023.

Pro český fotbal a pražskou Slavii se jednoznačně jedná o obrovský úspěch. Každopádně rozhodnutí UEFA vyvolalo především mezi zahraničními fanoušky velkou diskusi a většina z nich toto rozhodnutí spíše kritizuje.

Pokud by sešívaní nedokázali obhájit mistrovský titul, tak se mohou pokusit v Evropské konferenční lize o vylepšení letošního působení. Prokousání se až do samotného finále by pro Slavii mohla být obrovská motivace.

Reakce zahraničních fanoušků

Do diskuse se samozřejmě zapojili také fanoušci Rangers FC, kteří na Slavii očividně stále nezapomněli. Jeden se UEFY ptal: „Takže nyní podporujete rasismus?“

„Dvacetitisícová kapacita? Co to je sakra za rozhodnutí? Dělají na UEFĚ vůbec někdy rozhodnutí pro fanoušky? Deset tisíc lístků se rozdá mezi klubové sponzory apod. a pak na stadionu nebudou skoro žádní opravdoví fanoušci.“

„Proč dáváte evropské finále na dvacetitisícový stadion? Průměrná návštěva na Ipswich Town v League One (v třetí anglické lize) byla vyšší (průměrně 21 779 diváků na zápas).“

Většina dalších reakcí se nese v podobném duchu, který je převážně v kritickém tónu. Do debaty se přidalo i pár českých fanoušků, kteří se Edenu zastávali.

Zdroj: UEFA

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.