Ligue 1

Žádný evropský gigant to nejspíše nebude! Mourinho by se měl od příští sezóny stát trenérem Lyonu

José Mourinho byl v prosinci po sérii špatných výkonů i výsledcích odvolán z funkce hlavního trenéra Manchesteru United, kde ho na lavičce vystřídal Ole Gunnar Solskjaer. Následně Mourinho odmítl řadu nabídek, avšak momentálně už je nejspíše o jeho budoucnosti rozhodnuto. Pravděpodobně se totiž stane trenérem Lyonu.

Bývalý trenér Porta, Interu Milán, Realu Madrid či Chelsea v létě zřejmě opět usedne na trenérskou lavičku. Ve francouzském Lyonu by měl nahradit Bruna Génésia, který již oficiálně oznámil svůj konec v Lyonu.

Svěřenci dvaapadesátiletého trenéra původem z Francie se momentálně nacházejí na třetí příčce francouzské Ligue 1, která zajišťuje účast v předkole Ligy mistrů. Momentálně však neprožívají nejlepší období. Lyon totiž prohrál všechny tři poslední zápasy.

José Mourinho usedl na lavičku jako hlavní trenér naposledy 16. prosince, kdy Red Devils nestačili na Liverpool, což bylo pro vedení Manchesteru United poslední kapkou.

Vítěz Ligy mistrů s Interem Milán i Portem obdržel po svém vyhazovu několik nabídek, avšak žádná z nich nebyla pro něj adekvátní.

„Musím si vše promyslet. Nerad o tom mluvím, ale tři nabídky už jsem odmítl, protože jsem neměl pocit, že je to to, co chci. Jsem v klidu a uvidíme. Musí to být něco, co mi nabídne výzvu, z které budu mít radost,“ prozradil v lednu šestapadesátiletý Portugalec.

Nyní však přišla nabídka z Francie, kde “Special One” ještě nikdy netrénoval. José Mourinho byl navíc podle některých webů v průběhu tohoto týdne v Lyonu, což ale nemusí znamenat, že se sešel s představiteli tohoto celku.

Největší oporou klubu, jenž byl založen v roce 1950 je dvaadvacetiletý útočník Moussa Dembélé, který v letošní sezóně nasázel dohromady sedmnáct gólů.

Největším problémem Lyonu je ale obrana, která za 32 zápasů inkasovala již čtyřicet gólů, což by se ale s příchodem portugalského stratéga mělo změnit.

Nechme se tedy překvapit, jak celá situace kolem Mourinha dopadne a zda bude v příští sezóně trenérem osmifinalisty z letošního ročníku Ligy mistrů.

Klikněte pro komentář

Zanechte odpověď

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

La Liga

Tuchel potvrdil, že Neymar požádal o odchod. Brazilec se ale zúčastní asijského turné PSG

Paris Saint-Germain má za sebou první přátelský duel před začátkem ročníku 2019/2020, ve kterém smetlo Dynamo Drážďany 6:0. Na pozápasové tiskové konferenci trenér Pařížanů Thomas Tuchel nepřímo sdělil, že ví o touze jednoho ze svých klíčových hráčů (velmi pravděpodobně Neymara) odejít do Barcelony.

Byl bych rád, kdybych s ním počítal, ale …,“ nedořekl Thomas Tuchel po skončení zápasu s německým druholigistou na adresu Neymara Júniora, který se utkání nezúčastnil. Na dotaz, zda-li věděl o jeho přání odejít ještě před začátkem Copy Amériky, pak odpověděl: „Ano, věděl jsem to, ale byla to záležitost mezi klubem a ním samotným.

Po sobotním zápase proti Norimberku pak na PSG čeká cesta do Asie na tamní turné, a toho se má zúčastnit i Neymar – ovšem to spíše z marketingových, než ze sportovních důvodů. Zároveň se podle informací UOL rozhodl brát věci s nadhledem, neporušovat klubová pravidla a nepoštvat si vedení ještě více proti sobě.

Brazilec má za sebou závěrečnou fázi rehabilitace poraněného kotníku, který je nyní i dle doktora v pořádku a nabírá na kondici. Na mistra Ligue 1 teď čeká Inter Milán a Sydney, proti nimž by Neymar mohl naskočit – obdobně jako v roce 2017 proti Juventusu a Manchesteru United před svým přestupem do Francie. Pobyt v Číně završí souboj o superpohár s Rennes hraný 3. srpna v Šen-čenu.

Ze strany Barcelony se oproti úterku objevila jedna novinka. Na list možných protivah z hráčského kádru A-týmu se přidal Clément Lenglet. Francouzský mistr by o mladého stopera měl zájem, jelikož v posledním vydání magazínu France Football byl zařazen do ideální jedenáctky možných přestupů, stejně jako Philippe Coutinho.

Ligue 1

PSG v přípravném zápase nadělilo Drážďanům šest branek

PSG si v přátelském zápase podle očekávání poradilo s Drážďanami, které přejelo 6:1. Na dvou brankách se podílel Kylian Mbappé.

Už v 6. minutě otevřel skóre Kylian Mbappé, když vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a po individuální akci šikovně přeloboval brankáře soupeře – 0:1.

V dalších minutách měli fanoušci možnost vidět po jedné šanci na obou stranách. Nicméně další gól přidal opět celek z Paříže. To, když se Mbappé uvolnil a průnikovou přihrávkou vyslal Juliana Draxlera do vyložené příležitosti. Ten se nemýlil a poslal svůj tým do dvougólového vedení – 0:2.

Do poločasu stihlo PSG vstřelit ještě jednu branku a opět hlavní roli sehrál mladý Kylian Mbappé. Po skvělé přihrávce za obranu se ocitl úplně sám před brankářem Brollem, kterému poslal míč mezi nohy – 0:3.

PSG o poločase provedlo hned několik střídání. A právě střídající Arthur Zagre se hned po třech minutách pobytu na hřišti prosadil. Zagre se objevil sám před brankářem, kterého tvrdou ranou prostřelil – 0:4.

Podobně to bylo i s Virgiliem Postolachim, jenž na hřiště přišel v 57. minutě a hned o čtyři minuty později se mohl radovat ze vstřelené branky. Jako u předchozích dvou gólu i nyní se Postolachi dostal za obranu díky křižnému pasu, jenž šikovně jemně ztečoval za záda Brolla – 0:5.

A na rozdíl šesti branek zvyšoval Adil Aouchiche, jenž se do střelecké pozice dostal díky rychlé narážečce, a i když měl před brankou volného spoluhráče, rozhodl se situaci řešit individuálně a střelou na přední tyč překvapil brankáře soupeře – 0:6.

V 76. minutě zaznamenaly Drážďany čestný zásah a nutno říct, že zasloužený. Bylo to z pokutového kopu, k němuž se postavil Moussa Koné a ten jej s přehledem proměnil – 1:6.

To bylo ze zápasu vše. PSG další přípravné utkání sehraje 20. července s Norimberkem.

Ligue 1

Oficiálně: Abdou Diallo přestupuje z Borussie Dortmund do Paris Saint-Germain!

Třiadvacetiletý Francouz Abdou Diallo se stává obětí příchodu Matse Hummelse. Z Dortmundu přestupuje do PSG.

Diallo působí na pozici stopera a v uplynulé sezóně odehrál v dresu Dortmundu 38 utkání, vstřelil 1 gól a připsal si 1 asistenci.

Mladý Francouz podepsal se svým novým klubem pětiletou smlouvu. PSG muselo za Diallu zaplatit Dortmundu 31 miliónů eur. To je pouze o 3 milióny eur více než zaplatil minulý rok za Diallu německý klub.

Diallo je odchovanec Monaka, který si prošel všemi jeho mládežnickými kategoriemi až do A-týmu, ve kterém odehrál 19 utkání a připsal si 1 asistenci.

Je to velká čest být v takovém prestižním klubu jako Paris Saint-Germain. Vždycky jsem tvrdil, že pařížský projekt je velmi atraktivní. Těším se na to, že do tohoto týmu, proslulého vysokou kvalitou a vysokými ambicemi, budu přinášet své kvality a touhu, vyjádřil se po přestupu Diallo.