Spojte se s námi

Fotbal

Záchranářské dostihy Premier League: Southampton trápí favority, ale klopýtá s rovnými

Dvoutýdenní pauza od anglického fotbalu = ideální čas na sumarizaci vyrovnané spodní části Premier League. A začneme odspoda. Poslední Southampton se sice na dně topí již od mistrovství světa v Kataru, přesto na záchranu ztrácí pouze dva body.

Publikováno

dne

Dvoutýdenní pauza od anglického fotbalu = ideální čas na sumarizaci vyrovnané spodní části Premier League. A začneme odspoda. Poslední Southampton se sice na dně topí již od mistrovství světa v Kataru, přesto na záchranu ztrácí pouze dva body.

Southampton se dlouho vzpamatovával z vyhazovu Ralpha Hasenhuttla. Fanoušci rakouského kouče hájili, přesto klub sáhl po Nathanu Jonesovi, což lze s odstupem času označit za velmi špatné rozhodnutí.

Obírání gigantů ve stínu proher s konkurencí

Jones nesmyslně razil cestu s pětiobráncovým systémem, čímž poztrácel důležité a laciné body s Aston Villou, Brentfordem a Wolves. Poté co Wolverhampton otočil zápas na St. Mary’s Stadium, přestože hrál více než hodinu v oslabení, Jones by vyhozen a fanouškům se ulevilo.

Výkonnost pod nováčkem na pozici hlavního kouče Rubenem Sellesem stoupla, Saints porazili Chelsea a Leicester plus remizovali s Manchesterem United a Tottenhamem. Z tohoto pohledu velmi povedený měsíc a půl.

Jenže Selles byl i u proher s Leedsem a Brentfordem, které bolí dvakrát tolik. Zatímco v zápasech s velkými týmy se mladému trenérovi daří tým namotivovat, proti Leedsu i Brentfordu to byla nejednou úplně jiná jedenáctka.

(Až moc) široký kádr

Southampton v zimě mohutně posílil a má jeden z nejširších kádrů v lize. To ale automaticky nemusí znamenat výhodu, koneckonců první zápasy po konci přestupového období to ukázaly.

Zatím se vyplácí návrat zkušeného Thea Walcotta do základní sestavy, v záloze pod Sellesem roste i mladičký Belgičan Romeo Lavia. Posily se zatím výrazně nechytily, nejlépe z nich vypadá Kamaldeen Sulemana.

Plán do zbytku sezóny

Sellesovi se podařilo uklidit bordel po Jonesovi, má poměrně jasně danou základní sestavu. Důležité pro klub bude, aby se co nejdříve vrátil stoper Armel Bella-Kotchap, jenž v minulém kole střídal kvůli zranění.

Co se losu týče, Southampton čeká z velké šestky Arsenal, Manchester City a Liverpool. Dva ze čtyř přímých soubojů o záchranu bude hrát doma (Crystal Palace, Bournemouth), s West Hamem a Nottinghamem nastoupí na půdě soupeře.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené