Spojte se s námi


Fotbal

Záchranářské dostihy Premier League: Leicester potřebuje zlepšit obranu, útok šlape

Dvoutýdenní pauza od anglického fotbalu = ideální čas na sumarizaci vyrovnané spodní části Premier League. Tentokrát se podíváme na první nesestupovou pozici, na které se nachází Leicester. Jmenovitě kvalitní kádr nemá stabilní výkonnost.

Publikováno

dne

Dvoutýdenní pauza od anglického fotbalu = ideální čas na sumarizaci vyrovnané spodní části Premier League. Tentokrát se podíváme na první nesestupovou pozici, na které se nachází Leicester. Jmenovitě kvalitní kádr nemá stabilní výkonnost.

Leicester s řadou zajímavých jmen dostala do boje o přežití slabá defenziva. Se 47 inkasovanými góly je třetím nejhůře bránícím týmem ligy, po zimním posílení se každopádně hráči Foxes zvedli.

Kvalitní ofenzivní kvarteto

Byť je Leicester pouhý bod nad pásmem sestupu, kvalita ofenzivy se časem musí projevit. Tahového Harveyho Barnese na levém křídle v zimě doplnil brazilský rychlík Tete, jenž brousí pravou lajnu.

Ve středu čtyřlístku září James Maddison. Když je zdravý, Foxes jsou úplně jiným týmem. Tvoří hru, posílá míče za obranu, pálí z dálky. Na hrotu se po MS chytil Kelechi Iheanacho, avšak jeho výkonnost je dlouhodobě kolísavá.

Titul už pouhou vzpomínkou

Leicester není hlavní kandidát na sestup, přesto pro jeho setrvání mezi elitou nelze argumentovat titulem ze sezóny 2015/16. Z tehdejšího týmu zbyl jen Jamie Vardy, zbytek se buď rozutekl po Evropě, nebo ukončil kariéru.

Přesto klub z vrcholné scény úplně nezmizel. Poslední dvě sezóny hrál s podobnou sestavou poháry, odchod Wesleyho Fofany a absence zraněného Jamese Justina jsou ale znát více, než se původně očekávalo.

Plán do zbytku sezóny

Primárním cílem klubu zůstává záchrana a stabilizace sestavy směrem do nového ročníku. Kádr Leicesteru totiž dlouhodobě o přežití hrát nemůže. A ani oblíbený trenér Brendan Rodgers by podobnou situaci neustál.

Ve zbylých 11 kolech Leicester vyzve jen tři týmy z první šestky (Manchester City, Liverpool, Newcastle), naopak ho čeká šest soubojů s rivaly v boji o záchranu. Na Foxes Stadium přivítá West Ham, Bournemouth, Wolves a Everton, venku ho čekají Crystal Palace s Leedsem.

Zdroj: Premier League

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.