Spojte se s námi


Fotbal

Za tohle by u nás dostal co proto. Mbappé promluvil o francouzských volbách: Nechci reprezentovat zemi, která nezastává stejné hodnoty jako já

Francie už v pondělí nastoupí ke svému prvnímu utkání na mistrovství Evropy, nicméně místo fotbalu někteří její hráči řeší poněkud jiné věci. Blížící se druhé kolo parlamentních voleb. Jednou z hvězd, která se k nim vyjádřila, byl i Kylian Mbappé. Za svá slova by to u nás pořádně schytal.

Publikováno

dne

Francie už v pondělí nastoupí ke svému prvnímu utkání na mistrovství Evropy, nicméně místo fotbalu někteří její hráči řeší poněkud jiné věci. Blížící se druhé kolo parlamentních voleb. Jednou z hvězd, která se k nim vyjádřila, byl i Kylian Mbappé. Za svá slova by to u nás pořádně schytal.

1 000 Kč zdarma s promo kódem: BIGPROMOCZ

dalších 3000Kč za vklad + free spiny

VYUŽÍT PROMO KÓD
18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost.

Už 30. června a 7. července ve Francii proběhnou první a druhé kolo parlamentních voleb poté, co prezident Emmanuel Macron rozpustil Národní shromáždění. Reagoval tak na výsledky voleb do Evropského parlamentu, v nichž trumfovala strana Marine Le Pen.

Země galského kohouta tedy zažívá politicky velmi zajímavé časy, což nenechává klidné některé sportovní hvězdy. Své názory tak začínají vyjadřovat například fotbaloví reprezentanti, kteří by se přitom měli plně soustředit na EURO 2024, kde je v pondělí večer čeká první utkání.

Jako první vyzval k volbě proti Marine Le Pen útočník Marcus Thuram. V neděli však stejný krok učinil Kylian Mbappé, nová hvězda Realu Madrid a především pak kapitán francouzské fotbalové reprezentace. A že politika do sportu nepatří? Evidentně jak kde.

Fotbalisté navíc mají velký vliv a dosah, díky čemuž mohou mít jejich názory velký význam. To si zřejmě i Mbappé velmi dobře uvědomuje, podle čehož se také vyjádřil.

Kylian Mbappé mluví o parlamentních volbách a varuje před extremisty

Nové eso Realu Madrid se na tiskové konferenci svého kolegy Marcuse Thurama zastalo. Kylian Mbappé se domnívá, že Francie aktuálně prožívá zásadní období své historie. Proto chtěl on sám promluvit k francouzskému lidu, zejména pak k mladé generaci, která dle jeho slov může leccos změnit.

„Je zřejmé, že extremisté stojí před branami moci a máme příležitost rozhodnout o budoucnosti naší země. Proto vyzývám mladé lidi, aby šli volit a aby si byli vědomi vážnosti situace. Doufám, že můj hlas bude mít co největší vliv,“ cituje jej ESPN.

„Musíme se s naší zemí identifikovat. Stejně tak s našimi hodnotami, což jsou hodnoty tolerance, diverzity a respektu. Věřím Francouzům. Každý hlas se počítá. Doufám, že uděláme správnou volbu a že budu nadále moci hrdě oblékat dres Francie i po 7. červenci. Nechci reprezentovat zemi, která nezastává stejné hodnoty jako já,“ říká Mbappé.

Za zmínku stojí, že i prezident Macron stál v minulosti za tím, aby Kylian neodcházel do Realu Madrid. A co na to trenér reprezentace Didier Deschamps? Prý mu to nevadí. Je si vědom, že i fotbalisté jsou prostí občané, kteří mají právo na svůj názor. Stejně tak jim nehodlá bránit se k situaci vyjadřovat.

Samozřejmě existuje riziko, že by názory na politiku mohly rozházet náladu v kabině. Podle zákulisních informací francouzských médií jsou ale hráči zajedno.

Zdroj: ESPN

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.