Spojte se s námi


Fortuna liga

Z reprezentace do druhé ligy. Bývalý kouč U21 Karel Krejčí jde šéfovat do Táborska

Karel Krejčí, který naposledy vedl českou reprezentační U21, má nové angažmá. Není to však post hlavního trenéra, v druholigovém Táborsku se bude starat o mládež.

Publikováno

dne

Karel Krejčí, který naposledy vedl českou reprezentační U21, má nové angažmá. Není to však post hlavního trenéra, v druholigovém Táborsku se bude starat o mládež.

Krejčí začal svou trenérskou kariéru u mládeže Dukly, kde strávil největší část své aktivní hráčské kariéry. Poté se přesunul k mládeži Českých Budějovic, v letech 2000-2007 byl asistentem v Příbrami.

Poté už se přesunul do Plzně, kde zažil nejlepší roky kariéry. Jako asistent Pavla Vrby byl u zlaté éry Viktorie, přesunul se s ním následně i k reprezentaci. Po konci u národního týmu se Krejčí stal hlavním trenérem Viktorie Plzeň a vyhrál s ní ligový titul.

Poté převzal reprezentační U21, se kterou se mu povedlo postoupit z kvalifikace na mistrovství Evropy.

Jenže s poměrně silným ročníkem hráčů (1998, 1999) zklamal, kritizován byl zejména za výběr „oblíbených“ hráčů bez herní praxe a také za předváděné výkony. Lingr a spol. takřka nevěděli, co mají hrát a po turnaji byl tak trenér vyhozen.

Půl roku si Krejčí od fotbalu odpočinul a nyní se vrhá zpět do práce. V polovině ledna podepsal smlouvu s druholigovým Táborskem. Neujme se však hlavního týmu, na jihu Čech bude vykonávat funkci šéfa Sportovního centra mládeže.

„Rodák z Karviné chce jihočeskému klubu pomoci rozvíjet hráčské talenty. Nadále ho láká především koučovaní v rámci seniorského fotbalu, aktuálně však chce zůstat v pracovním nasazení v klubu, jehož práce a především pak práce s mládeží si váží,“ informoval klub na svém webu.

„Těším se do práce a vážím si toho, že jsme se s Táborskem rychle domluvili na spolupráci zajímavé pro obě strany. Není to otázkou peněz, ani délky smlouvy. Chybí mi denní fotbalová náplň, tenhle sport je pro mě v dobrém smyslu závislostí. Táborsko velmi dobře znám, oceňuji jeho dlouhodobou poctivou práci, velmi dobře se znám s lidmi v klubu,“ uvedl Krejčí.

Zdroj: FC MAS Táborsko

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.