Fotbal
Xaviho léčba zabrala. Barcelona s velkým náskokem vede La Ligu a hraje pohledný fotbal
Vedení Barcelony si může oddychnout, jelikož se zdá, že se klub dokázal dostat z herní krize. Výrazně tomu dopomohla generační obměna i angažmá trenéra Xaviho. Ten dokázal výkony týmu výrazně pozvednout.

Vedení Barcelony si může oddychnout, jelikož se zdá, že se klub dokázal dostat z herní krize. Výrazně tomu dopomohla generační obměna i angažmá trenéra Xaviho. Ten dokázal výkony týmu výrazně pozvednout.
Katalánští fanoušci se opět mohou bavit fotbalem. Klubu se výsledkově daří a předvádí i dobré výkony. Vše do sebe začíná zapadat, a tak se zdá, že krize Barcelony je zažehnána.
A není divu. Barcelona nyní vévodí tabulce La Ligy s náskokem osmi bodů na druhý Real Madrid. Výsledky má také poměrně přesvědčivé a skóre 42:7 je toho důkazem.
V lize vyšla Barcelona pouze jednou bodově naprázdno a to v utkání El Clásica s Realem Madrid. Nyní ale drží šňůru patnácti soutěžních utkání bez porážky, což oceňují i katalánští fanoušci.
Za zmínku stojí obrovský progres ve výkonech jednotlivých hráčů. Zejména Marc-André ter Stegen a Ousmane Dembélé nyní v zápasech táhnou svůj klub kupředu, přičemž v minulosti se oba prezentovali spíše nevyrovnanými výkony.
Nutno rovněž podotknout, že klubu po delší době vyšla přestupová politika. Příchod Roberta Lewandowského byl opravdu povedený. Polský útočník je se čtrnácti góly aktuálně nejlepším střelcem ligy a to navíc několik utkání nehrál kvůli stopce z červené karty.
Několik branek Lewandowskému připravil Raphinha, což je další z nedávných posil. Barceloně se na druhou stranu úspěšně podařilo vyztužit obranu, která byla v předešlých ročnících velkým problémem.
Xavi dal týmu řád a herní tvář. V týmu dostává šanci hned několik mladých hráčů, a tak si Barcelona sama vychovává opory do budoucna. Tým se rovněž prezentuje aktivní hrou na míči, což mladým hráčům také může jen prospět.
I když s umístěním týmu v lize musí být vedení klubu nadšené, mírnou nespokojenost musí cítit co se týče evropských pohárů. Barcelona totiž ve vyřazovacích fázích bude figurovat jen v Evropské lize, což se neslučuje s ambicemi, jaké má vedení Barcelony.
Zdroj: Livesport

Fotbal
Kvaratskhelia byl zvolen potřetí Hráčem měsíce! Italská fotbalová federace mu vysekla poklonu
Khvicha Kvaratskhelia se stal už potřetí hráčem měsíce Serie A. Gruzínský křídelník je tak vůbec prvním fotbalistou, který tento počin v italské nejvyšší soutěži zaznamenal už třikrát v jedné sezóně!

Khvicha Kvaratskhelia se stal už potřetí hráčem měsíce Serie A. Gruzínský křídelník je tak vůbec prvním fotbalistou, který tento počin v italské nejvyšší soutěži zaznamenal už třikrát v jedné sezóně!
Khvicha Kvaratskhelia je bezesporu jednou z největších hvězd Neapole a nejspíše také největším objevem probíhajícího fotbalového ročníku.
Dá se tedy zcela určitě předpokládat, že bez něj by Partenopei nejspíše nebyli tam, kde momentálně jsou.
A tedy na špici italské nejvyšší soutěže. Neapol ve 27 zápasech získala už 71 bodů, do konce probíhajícího ročníku Serie A jí tak zbývá odehrát ještě 11 utkání. Na druhé Lazio má pohodlný náskok 19 bodů.
A co se týče aktuální bilance dvaadvacetiletého gruzínského reprezentanta? V dresu Neapole doposud naskočil do 23 ligových zápasů, ve kterých vstřelil hned dvanáct branek a u dalších dvanácti asistoval.
Za své vynikající výkony v Serii A tak byl po zásluze Italskou fotbalovou federací (AIC) vyhlášen Hráčem měsíce března.
Ze všech dvanácti branek, která má Kvaratskhelia na kontě, stály minimálně dvě skutečně za to. Především tedy gól proti Atalantě, který byl vyhlášen nejlepším gólem měsíce března.
„Tento gól proti Atalantě je dalším příkladem branky s jeho podpisem. Je to dílo uznávaného umělce, o jehož stylu se všichni učíme,“ napsala Italská fotbalová federace ve svém článku o ocenění gruzínského křídelníka.
Ofenzivní hvězdě Neapole se tak podařilo něco, co ještě nikomu před ním – dostat cenu pro Hráče měsíce třikrát v jedné sezóně. Dlužno dodat, v nominaci porazil například spoluhráče Kim min-Sona nebo záložníka Juventusu Adriena Rabiota.
Zdroje: Serie A, SSC Neapol, Transfermarkt
Fotbal
Tiket dne: Vsazení vysoké sumy na jihokorejský pohár vyšlo na jedničku! Z 5 555 korun vydělal sázkař 60 tisíc
Reprezentační pauza je u konce a sázkaři se mohou opět soustředit na ligový fotbal. Dnes se ovšem podíváme na poměrně netradiční tiket šťastného sázkaře, který vsadil poměrně vysokou částku na korejský pohár.

Reprezentační pauza je u konce a sázkaři se mohou opět soustředit na ligový fotbal. Dnes se ovšem podíváme na poměrně netradiční tiket šťastného sázkaře, který vsadil poměrně vysokou částku na korejský pohár.
Svět sázek nám otevřel kraj dříve nepoznaný. Sázkaři si mohou vsadit takřka na cokoliv a díky tomu mnohdy sledují až bizarní sporty či soutěže.
Podobný, ačkoliv ne doslova stejný, případ je u dnešního Tiketu dne. Sázkař s přezdívkou radim92 se totiž rozhodl podívat se na jihokorejský pohár, který se hrál v tuzemském čase dnes po poledni.
V každém utkání vsadil na to, že padne více než 1,5 gólu, přičemž kurzy nebyly nikterak vysoké. Ovšem pokud vsadíte 5 555 Kč jako on a vše vám vyjde, můžete se dočkat pohádkové výhry.
Ta dosáhla výše 55 994,4 korun. Jaké zápasy mu vyšly a měl i pořádný kus štěstí? Měl, a to bezpochyby. Už první zápas mezi Junju Citizen a Siheunh Citizen dopadl 2:1, přičemž všechny góly padly ve druhé půli.
U souboje Gyeongju a Geoje to bylo mnohem těsnější, v základní hrací době byl výsledek 1:1 a hostující mladík Jin-hyeok Choi vstřelil druhý gól zápasu až v 87. minutě.
Zápas Daejeon Korail s Gimcheonem Sangmu dopadl 1:2 a hosté rozhodli až v 94. minutě, avšak zelená fajfka na tiketu byla splněna již v 66. minutě.
Poslední událostí na tiketu byl gólový zápas Cheonanu City s Yangju Citizen, který dopadl výhrou domácích 3:2. Zde bylo hotovo v 70. minutě.
Radim92 se tak může radovat z příjemného výdělku. A co vy, také zkoušíte štěstí za takové vysoké sumy?
Fotbal
Manchester City vs. Liverpool: Preview a tipy na sázení
Sobota odstartuje duelem dvou týmů, které v posledních letech dominovali Premier League, nyní ovšem z této pozice Liverpool vypadl, zatímco jej nahradil Arsenal, který se snaží Manchester City marně nahánět.

Sobota odstartuje duelem dvou týmů, které v posledních letech dominovali Premier League, nyní ovšem z této pozice Liverpool vypadl, zatímco jej nahradil Arsenal, který se snaží Manchester City marně nahánět.
S Liverpoolem už to začalo vypadat slibně, když porazil Wolves a Manchester United, a to se skóre 9:0. Poté ovšem svěřenci Jürgena Kloppa vystřízlivěli, když prohráli 1:0 v Bournemouthu. Stejný výsledek v Madridu poté jen zpečetil započatý dvojduel z Anfieldu, kde vyhrál Real 5:2.
To Manchester City vyhrál posledních 6 zápasů, přičemž inkasoval pouze jednou. V posledních dvou zápasech navíc nastřílel 13 gólů. Samotný Erling Haaland vstřelil hned 8 z nich.
Co se vzájemných duelů týče, tak můžeme jednoznačně říci, že se oběma týmům daří střílet branky. V 10 z posledních 12 střetnutí se prosadily oba týmy. V 7 z posledních 8 duelů pak fanoušci viděli minimálně 3 góly.
Lépe se ovšem dařilo v poslední době Liverpoolu, který vyhrál 3 z posledních 4 měření sil, jenomže právě ten poslední souboj vyhrál Manchester City.
Forma svěřenců trenéra Pepa Guardioly je dechberoucí a navíc potřebují plně bodovat, když na Gunners ztrácejí 8 bodů, přičemž mají zápas k dobru.
I Liverpool má ale rozhodně o co bojovat, když je o 5 bodů za 5. Newcastlem a o 7 za 4. Tottenhamem, na který má ovšem dva zápasy k dobru. O zajímavý duel je tak postaráno i tentokrát!
Manchester City je jednoznačně favoritem pro tento duel, na jeho vítězství vypsaly sázkové kanceláře kurz 1.63. Se skvěle fungující obranou je tak výhra domácích velmi reálná.
Kurz 1.67 pak ale Tipsport nabízí na Over 2.5. A když vezmeme v potaz již zmíněné statistiky a taktéž fakt, že v 8 z posledních 9 vzájemných zápasů na Etihad Stadium padly minimálně 3 góly, pravděpodobnost je v tomto případě ještě větší.
Zdroj: Whoscored
-
Fotbalpřed 2 dny
Místo přání k narozeninám prsa. Německý mistr světa omylem natočil nahou manželku, internet se baví
-
Fortuna ligapřed 3 dny
Problémy pro Spartu? Krejčí opět zraněn, fanoušci letenských jsou vzteky bez sebe
-
Fotbalpřed 3 dny
Martinez by měl na MS smůlu! Nová pravidla při chytání penalt pobouřila veřejnost i samotné brankáře
-
Fotbalpřed 3 dny
Jak reaguje veřejnost na remízu s Moldavskem? Kritiku schytává zejména trenér, zklamal i záložník Souček