Xavi po El Clásicu nešetřil slovy: Titul v La Lize už si můžeme prohrát jen sami! Co řekl o porážce Realu?

Byl to šlágr kola nejen španělské nejvyšší soutěže, ale také prakticky celého fotbalového víkendu. El Clásico každopádně lépe zvládla Barcelona, když Real Madrid porazila 2:1 gólem z nastaveného času. Trenér Xavi pak po zápase nešetřil slovy a prohlásil, že titul v La Lize si mohou prohrát už jen oni sami.

Do utkání sice vstoupili aktivněji fotbalisté Barcelony, byl to ovšem Real Madrid, který šel jako první do vedení, když si míč do vlastní branky srazil domácí obránce Ronald Araújo.

Katalánci srovnaly krok s Realem až ke konci prvního poločasu. To se k míči dostal Sergi Roberto a svou ránou rozhodl o tom, že do šaten šly oba kluby za nerozhodného stavu.

Ve druhé půli byli o něco aktivnější a herně lepší nicméně domácí. Vážnou šanci na skórování viděli fanoušci až v 76. minutě, když Robert Lewandowski svou střelou jen o kousek minul levou tyč.

O pět minut později se nicméně hosté radovali ze vstřelené branky, když Marco Asensio zakončil akci Realu střelou k levé tyči. Celou situaci ovšem následně prošetřoval VAR, načež rozhodčí branku v důsledku ofsajdového postavení neuznal.

Už se zdálo, že se oba kluby rozejdou se stejným bodovým ziskem, ale v nastaveném čase využil obrovskou gólovou příležitost Franck Kessie a strhl vedení na stranu Barcelony. Tento stav navíc vydržel až do konce, Xaviho svěřenci si tak v honbě za titulem připsali veledůležité vítězství.

Titul si můžeme prohrát už jen my sami

Barcelona má po nedělním utkáním na čele tabulky La Ligy luxusní náskok v podobě dvanácti bodů. Jak momentální situaci vnímá kouč katalánského giganta? Ten totiž prozatím nepřijal žádné gratulace.

„Je to velmi důležité vítězství. Je zasloužené, dominovali jsme a vytvářeli jsme si i více šancí. Odcházím velmi spokojený. Tým do toho dal všechno, toto vítězství nám zvedne morálku a sebevědomí,“ řekl Xavi v pozápasovém rozhovoru, jehož slova ocitoval server 90min.

„Není to definitivní. Nemám pocit, že bychom už byli mistři, ale je to obrovský krok dopředu. Mám radost, protože máme 12 kol před koncem náskok 12 bodů. Ještě není konec. La Ligu si můžeme prohrát už jenom sami, takže nesmíme vypnout a relaxovat. Stále zbývá hodně zápasů,“ dodal kouč Barcelony.

Zdroje: LA Liga, 90min