Spojte se s námi


Fotbal

Xavi jako spása Barcelony? Ve skutečnosti má horší bilanci než jeho předchůdce Koeman

Xavi přišel na lavičku Barcelony jako legenda klubu, aby pozvedl stagnující výkony týmu. Fanoušci jsou z jeho působení nadšení, nicméně statisticky má horší bilanci než jeho předchůdce Ronald Koeman.

Publikováno

dne

Xavi přišel na lavičku Barcelony jako legenda klubu, aby pozvedl stagnující výkony týmu. Fanoušci jsou z jeho působení nadšení, nicméně statisticky má horší bilanci než jeho předchůdce Ronald Koeman.

Xavi se stal trenérem Barcelony v listopadu minulého roku. Jeho předchůdci Ronaldu Koemanovi zlomila vaz prohra v El Clásicu a následná porážka s Rayem Vallecanem. V kombinaci s nevýraznými výsledky tak vedení klubu nezbylo nic jiného než udělat změnu na trenérském postu.

Dá se říct, že Xavi opravdu pozvedl hru týmu. Do sestavy navíc zapracoval více mladých odchovanců, ze kterých pak bude moci katalánský klub v budoucnu těžit.

S výkony přišly i lepší výsledky, a tak je Barcelona aktuálně v La Lize na druhém místě. Vzhledem k tomu, že fanoušci měli zpočátku obavu, zda se vůbec jejich tým kvalifikuje do Ligy mistrů, na momentální umístění se jim dívá dobře. A to i když je první jejich rival z Realu Madrid.

Ač se vše zdá ideální, je pravda, že statisticky lepší start ve svém působení měl Ronald Koeman. Ten z úvodních 32 utkání zaznamenal hned 21 výher, 6 remíz a 5 porážek.

To Xavi je na tom o něco hůře. Ze stejného počtu duelů se radoval z vítězství v 17 případech, připsal si pak 7 dalších remíz a 8 proher. Má to ale několik důvodů.

Jedním z nich je ten, že Xavi přebíral tým v totálním rozkladu, během svého působení pak výrazně omladil sestavu. A ten hlavní důvod? Xavi se nemůže spolehnout na Lionela Messiho. Argentinský útočník několikrát zachránil tým brankou v posledních minutách či povedenou akcí, ze které pak vytěžili spoluhráči důležitou trefu.

I když si Xavi v porovnání vede hůře, fanoušci jsou spokojení po právu. Ještě ale Barcelonu čeká dlouhá cesta, aby se přiblížila tam, kde před pár lety byla, když kralovala Evropě.

Zdroj: Sky Sport, Tribuna

Reklama

Oblíbené

Copyright © 2017-2024 RUIK Digital s. r. o. | Sportovní zprávy, výsledky, preview a tipy na sázení zdarma - Fotbal, Hokej, Tenis, Oktagon, UFC, Esport a F1. Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Zákaz účasti osob mladších 18 let na hazardní hře.